aktualizováno 6. 9. 2023

Nález nevybuchlé munice ve vojenském újezdu Boletice

Minulý týden byla na hranici vojenské újezdu Boletice v prostoru mezi Červeným Dvorem a Dolany (pod Liščím vrchem) nalezena nevybuchlá munice z 2. světové války. Pyrotechnici následně nebezpečný puškový granát zlikvidovali.

Opět proto připomínáme zákaz vstupu, který platí v celém teritoriu vojenského újezdu. Nález nevybuchlé munice jenom pár metrů za hraniční tabulí dokazuje, že se v prostoru stále nacházejí nevybuchlé granáty.

Přednosta újezdního úřadu podplukovník Marián Varga apeluje na dospělé, samozřejmě i děti, aby se vyvarovali jakékoliv manipulace s podezřelými předměty.

Tento granát je podobný kousku trubky a vypadá velmi neškodně (na fotce vedle telefonu). Je to ale pozůstatek z 2. světové války, a i po více než 80 letech je velmi nebezpečný. Pozor, jakákoliv i minimální manipulace s nalezenou munici může iniciovat výbuch. Pyrotechnici tento nalezený granát označují za jeden z nejnebezpečnějších.

Přednosta také žádá všechny, aby se vyvarovali pohybu v ohrožených prostorech.

Další informace naleznete na www.vojujezd-boletice.cz.

Granát v Boleticích, zdroj: oKS

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: