aktualizováno 10. 11. 2023

Kladení kytic ke Dni válečných veteránů

Před 105 lety skončila 1. světová válka. Do té doby největší konflikt v lidských dějinách si vyžádal miliony padlých vojáků i civilních obyvatel. Příměří z 11. listopadu 1918 poté začal slavit celý svět jako Den válečných veteránů.

V pátek 10. listopadu v 11.00 hodin si památků válečných veteránů připomněl a uctil také Český Krumlov. Starosta Alexandr Nogrády se zúčastnil slavnostního kladení kytic k památníku bojů a vítězství nad fašismem v Městském parku. "Češi mají v dobré paměti, jaké to je ztratit svobodu. Také pro ni umírali tisíce našich předků. Váleční veteráni si naši úctu nepochybně zaslouží," říká starosta.

"Bohužel i v 21. století umírají lidé ve válečných konfliktech. Pokud si tedy v těchto dnech připomínáme padlé vojáky, modlíme se v prvé řadě za všechny, kdo v současnosti pokládají život za svobodu a demokracii. A přejeme Ukrajině a Izraeli, aby brzy válku vyhráli a dál mohli žít v míru," zaznělo z dopisu ministryně obrany Jany Černochové.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: