aktualizováno 7. 9. 2023

Na náměstí Svornosti odstartuje závod Okolo jižních Čech

V sobotu 9. září odstartuje z náměstí Svornosti 3. etapa cyklistického závodu Okolo jižních Čech. Jak již samotný název napovídá, závod cyklisty zavede postupně ve 4 etapách do několika jihočeských měst – Třeboně, Milevska, Českých Velenic, Studené, Českého Krumlova, Javorníku, Českých Budějovic a Jindřichova Hradce. Trasa závodu měří bezmála 600 km, jedná se tak o nejdelší etapový závod v silniční cyklistice v České republice. Na závodníky čeká nelehký terén, například na Šumavě bude stoupání delší než tři kilometry.

V Českém Krumlově závod odstartuje v pravé poledne, pro diváky bude ale již od 10.00 hodin připraven doprovodný program. Těšit se můžete na tombolu – při zakoupení nápoje nebo občerstvení u označeného stánku obdrží slosovatelné kupóny. Losovat se bude o cyklistický dres, kvalitní cyklistickou přilbu a sportovní batoh.

Během tohoto dne je třeba počítat také s omezením dopravy při průjezdu pelotonu. Křižovatky budou zajištěny organizátory akce, kteří krátce před průjezdem pelotonu zastaví provoz a po jeho odjetí ho opět uvolní, omezení mělo být opravdu jen v řádech minut. Součástí pelotonu budou i policisté na motorkách.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: