aktualizováno 12. 10. 2023

O čem jednala Rada města Český Krumlov

Rada města se sešla opět v pondělí 9. října a jednala například o opravě schodišť na sídlišti Plešivec, doplnění osvětlení přechodu pro chodce na Budějovické, dále radní schválili vyhlášení konkursního řízení na ředitele/ku MŠ Vyšehrad, nebo také jmenovali členy do správní rady Městského divadla.

 

Oprava schodišť na sídlišti Plešivec

Obyvatelé na sídlišti Plešivec jsou dlouhodobě nespokojeni s velmi špatným technickým stavem schodišť u bytových domů č.p. 366–370. V pondělí 9. října se sem proto na jednání s obyvateli vypravil Karel Jirovec, technik Odboru správy majetku a investic. Z jednání vyplynulo, že stávající množství schodišť je nadbytečné, proto budou tři schodiště zrušena, dvoje opravena a propojena chodníkem.

Schodiště na sídlišti Plešivec, zdroj: oKS

 

Hledá se ředitel/ka MŠ Vyšehrad

S koncem roku 2023 končí ve své funkci ředitelka MŠ Vyšehrad Marie Indrová, jež jde do penze. Město proto hledá jejího nástupce / nástupkyni.

Zájemci o místo ředitele / ředitelky Mateřské školy Vyšehrad 168 mohou podávat přihlášky do 25. října 2023. Nástup do funkce je očekáván od 2. ledna 2024.

Aktuální volné pracovní pozice na úřadu i v městských společnostech naleznete na https://jobs.ckrumlov.cz.

 

Volba správní rady společnosti Městské divadlo Český Krumlov

Rada města na pondělním zasedání odvolala z funkce členy správní rady Městského divadla Český Krumlov Ing. Hanu Peškovou, Ing. Josefa Hermanna, Ing. Jitku Zikmundovou, Mgr. Martinu Liebmannovou, Ing. Jiřího Neumanna, Jana Ungermana.

Nově jsou ve správní radě jmenováni místostarosta Dalibor Uhlíř, radní Jan Berka, zastupitel Petr Šandera, bývalá mluvčí radnice Olga Kneiflová, Hana Pelzová, ředitelka Festivalu komorní hudby, Roman Švec, produkční festivalu Porta, a Jana Suchá, členka správní rady Sociální služby Sovy o.p.s.

 

Na Budějovické ulici přibyde osvětlení přechodu pro chodce

Rada města schválila zadání veřejné zakázky malého rozsahu na doplnění veřejného osvětlení v ulici Budějovická (silnice I/39) před křižovatkou s ul. U Trojice a ul. Urbinská (ve směru od křižovatky s kruhovým objezdem - ul. Budějovická, ul. Na Svahu, ul. Pod Kamenem). Je navrženo vybudování nového osvětlení stávajícího přechodu pro chodce a doplnění nových osvětlovacích bodů – po pravé straně silnice od gabionové stěny k přechodu (ve směru od křižovatky s kruhovým objezdem). Vzhledem k velkému množství podzemních sítí bude nutné veškeré výkopy provádět ručně a s maximální opatrností. Cenové nabídky na provedení prací lze podávat do 24. října. Nové osvětlení by tak na Budějovické mělo být instalováno ještě do konce roku 2023.

 

Veřejné zasedání Zastupitelstva města Český Krumlov

Zveme veřejnost na zasedání zastupitelstva, které se bude konat ve čtvrtek 19. října od 16:00 hodin v zasedací místnosti ve 3. patře Městského úřadu Český Krumlov, Kaplická 439.

Zástupci společnosti CARTHAMUS a.s. představí v 17.30 hod. prezentaci k plánovanému záměru Rozšíření technologie ve stávajícím areálu Energobloku Domoradice a budou připraveni zodpovědět případné dotazy zastupitelů a veřejnosti. Veškerá dokumentace k záměru je zveřejněna v Informačním systému EIA.

Kompletní program a podklady k jednání zastupitelstva města jsou k dispozici na webu města.

On-line přenos lze sledovat na webu města nebo na Facebooku města.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: