aktualizováno 9. 6. 2023

Areálem bývalých kasáren vede nová trasa pro pěší i cyklisty

V rámci aktuálně prováděných prací na sanaci areálu bývalých kasáren ve Vyšném se vybudovala trasa pro pěší, která propojuje část od vlakového nádraží k Vyšnému. „Komunikace vedoucí kolem kovového plotu areálu není pro chodce příliš bezpečná a bohužel nebyl prostor pro rozšíření silnice o chodník, který by výhradně sloužil pěším. Nyní se naskytla první příležitost, jak bezpečně nabídnout chodcům či cyklistům pohyb bez toho, aby se každou vteřinou museli uhýbat rychle jedoucím autům,“ říká místostarosta Zbyněk Toman. Kovový plot podél silnice se v nadcházejících týdnech odstraní, čímž se celý prostor otevře.

Spojovací trasa v délce jednoho kilometru nemá statut chodníku, stezky pro pěší či cyklostezky, ale splňuje základní bezpečnostní opatření. Pohyb lidí, kteří aktivně vyhledávají odpočinek v krásném přírodním prostředí hory Kleť, je tak opět o něco zajímavější a atraktivnější.

Současně se v místě, kudy vede trasa, obnovil a vyčistil rybníček, který se nyní napouští vodou. „Na zvelebování celého areálu kasáren neustále pracujeme a snažíme se jej po mnoha letech zakonzervování a chátrání postupně otevřít veřejnosti,“ dodává místostarosta s tím, že severní oblast Českého Krumlova se do budoucna stane žádaným místem pro život.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: