aktualizováno 11. 8. 2022

SK Vltava Český Krumlov

Sporty

  • rafting
  • kanoistika

Sportovní oddíl SK Vltava Český Krumlov sídlí ve svém vlastním klubovém zařízení v Českém Krumlově na Třídě 5. května.
Oddíl provozuje poměrně pestrou činnost od aktivit společenských přes turistické akce po ryze sportovní program.

 

Zprávy

Mistrovství Evropy seniorů 2023

Mistrovství Evropy seniorů 2023 ve sjezdu na divoké vodě

Dovolte nám ještě jedno malé ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy seniorů 2023.
Mistrák proběhl v Severní Makedonii, přesněji na řece Treska protékající nádherným údolím Matka. Celý český tým měl pak zázemí v hlavním městě Skopje a ve volných chvilkách si tak mohl procházet a prohlížet město i jeho okolí.

Do českého reprezentačního týmu se dostali a závodili tito naši závodníci:

Kristina Novosadová (K1 ženy a C2 ženy)

Karolína Paloudová (C1 ženy a C2 ženy)

Alexandra Plachtová (C1 ženy)

Adam Ondřich (C1 muži a C2 muži)

Samuel Vejnar (C2 muži)

Martin Piškot Novák (C1 muži)

Kája, Saša i Piškot v Severní Makedonii nezávodili zdaleka poprvé. Holky tam byly už potřetí a Piškot podruhé. V roce 2017 se tam konalo také ME seniorů a v roce 2018 juniorské a U23 ME.


Největší individuální úspěchy našich závodníků:


3. místo pro Kikinu a Káju z dlouhého sjezdu na C2

4. místo pro Kikinu a Káju ze sprintu na C2

5. místo pro deblíře Adama a Sama z dlouhého sjezdu

6. místo pro deblíře Adama a Sama ze sprintu

7. místo pro Káju z dlouhého sjezdu na C1

9. místo pro Adama z dlouhého sjezdu na C1

9. místo pro Kiki z dlouhého sjezdu na K1

10. místo pro Sašu ze sprintu na C1

11. místo pro Sašu z dlouhého sjezdu na C1

11. místo pro Káju ze sprintu na C1

13. místo pro Piškota ze sprintu na C1

14. místo pro Piškota z dlouhého sjezdu na C1

14. místo pro Adama ze sprintu na C1

15. místo pro Kiki ve sprintu na K1

Pár našich závodníků se taky dostalo do závodů týmových hlídek:


3. místo tak vybojovali kluci na singlkánoích s našim Adamem Ondřichem (+ Matěj Vaněk, Matouš Beier) z dlouhého sjezdu.

2. místo opět pro singlkánoisty, ale tentokrát ze sprintu. Místo Adama nastoupil Piškot a společně s Matějem a Matoušem se tak stali vícemistry Evropy!

1. místo a titul Mistryň Evropy ve sprintu hlídek získaly kajakářky Kikina Novosadová spolu s Klárkou Vaňkovou a Marií Němcovou!

Toť výsledky krumlováků na Mistrovství Evropy. Zbytek úžasných výsledků českých reprezentantů najdete na profilu @czechcanoe.

Letos nás ještě několik mezinárodních závodů čeká:


9.-11.6. Mistrovství Světa ve sprintu v německém Augsburgu, kam se nominovali dvě naše závodnice. Kristina Novosadová na K1 a Saša Plachtová na C1 a C2


14.-18.6. Světový Pohár v Itálii v Mezzaně, kam pojede od nás jen Saša Plachtová, bude závodit na C1 i K1.


22.-25.6. Evropský Pohár ve Švýcarsku, kam pojedeme v plné polní s dodávkou našich mladších závodníků, kde se budou moct předvést i oni na mezinárodní scéně!


Držte nám palce, sezóna je nabitá a my nebudeme dělat ostudu... snad.

5. A 6. ČP VE SPRINTU, MČR DOROSTU I DOSPĚLÝCH, MČR HLÍDEK

5. A 6. ČP VE SPRINTU, MČR DOROSTU I DOSPĚLÝCH, MČR HLÍDEK

Ano, čtete správně. O víkendu se toho dělo doslova brutálně hodně. Závodili jsme celkem ve třech dnech od soboty do pondělí. Závody to byly jedny z nejdůležitějších v celé sezóně. Rozhodovalo se o nových mistrech republiky, o reprezentačním trikotu i o celkovém přežití všech sportovců!


Styl závodů byl tentokrát trochu jiný, než na který jsme normálně zvyklý. Letos se v Roudnici nad Labem totiž bude konat Mistrovství Světa juniorů a U23 ve sjezdu, proto byly tyto závody takovou velkou zkouškou formátu nadcházející vrcholné akce
V sobotu většina z nás závodila v dlouhém sjezdu, v neděli a v pondělí se zase sprintovalo přes kanál. Na sobotním veřejném závodu v klasickém sjezdu se dařilo Adamovi Ondřichovi (2. místo), Kikině Novosadové (2. místo), Samovi Vejnarovi (3. místo)Káje Paloudové (2. místo). Právě tito závodníci budou reprezentovat naši republiku v Roudnici v červenci na Mistrovství Světa. Proto pro ně bylo vyzkoušení si dlouhé trati zcela zásadní.


V neděli už se jen sprintovalo. Rozdaly se mistrovské medaile dorostencům jak v individuálních kategoriích, tak i v hlídkách.

Jak se dařilo našim mladším nadějným závodníkům:

Jakub Kasper 2. místo – vicemistr republiky ve sprintu mladších dorostenců K1


Alenka Šafaříková 3. místo - C1 starší dorostenky


Pavel Šafařík a Jáchym Hanzel (oddíl Loko Plzeň) 3. místo

 

MČR DRUŽSTEV:

3x K1 dorostenky: Šafaříková, Kleinová a Dvořáková 3. místo

3x K1 mladší dorostenci: Palouda, Kasper, Šafařík 2. místo

3x C1 dorostenky: Novotná, Dvořáková, Šafaříková 3. místo

3x C2 dorostenci: Hitha/Palouda, Šafařík/Hanzel, Vejnar/Kopřiva 3. místo

 

Pondělní štafetu MČR přebrali dospělí závodníci. No a jak to vyšlo jim:

Kristina Novosadová v K1 ženách vybojovala 3. místo

Alexandra Plachtová v C1 ženách také vybojovala 3. místo

Samuel Vejnar v K1 mužích dosáhl na skvělé 4. místo

Samuel pak ještě s Adamem Ondřichem jeli v C2 mužích tzv. plichtu na 4. místě s další deblovou posádkou (měli na setinu sekundy stejný čas)

 

MČR DRUŽSTEV:

3x K1 ženy: Novosadová, Plachtová, Kleinová 2. místo

3x C1 ženy: Plachtová, Paloudová, Novosadová 3. místo

3x C2 muži: Ondřich/Vejnar, Šafařík/Novosad, Olšák/Novák 3. místo

Tyto (téměř nekonečně) dlouhé závody přinesly mnoho výborných úspěchů, emocí i krys. Koho zajímají statistiky, tak sem samozřejmě zcela bez ostudy přidáme i přesný počet: 22 plaveb/krys/vyšlápnutí atd. Je to tak dámy a pánové. Víte, jak se to říká, kdo nikdy nekrysí, jezdí pod svoje možnosti. My díky tomuto počtu krys můžeme tvrdit, že jsme jeli v Roudnici úplné dno!

Také se uzavřely napínavé nominační boje na letošní největší seniorské mezinárodní akce. Přesněji víme, kdo už příští týden odjede na Mistrovství Evropy do Severní Makedonie a v půlce června na Mistrovství Světa ve sprintu v německém Augsburgu.

Děkujeme, že nám fandíte, podporujete a sledujete co děláme.
Také děkujeme firmě @kickthewaves za krásné fotky.

Zatím Ahoj!

P.S. sledujte nás na Instagramu, kam pravidelně přidáváme výsledky všech našich závodníků ze všech kategorií.

Krumlovský Down-Town 2023

Krumlovský Downt-town roku 2023 zná své vítěze


O víkendu 12. – 14. května bylo na Vltavě v Českém Krumlově živo. Na řece se během tří květnových dnů odehrály čtyři jednotlivé závody. Celý program odstartoval páteční dlouhý sjezd, v rámci kterého se odehrálo mistrovství České republiky v kategorii C2 mix. Sobotní dopoledne patřilo slalomovému závodu, odpoledne se naopak soutěžilo ve sprintu. Třídenní blok zakončil nedělní závod ve slalomu.
Závod dlouhého sjezdu, který startoval u krumlovské loděnice ve Spolí a končil u Porákova mostu, měřil zhruba pět kilometrů. Právě kvůli závodní trase vedoucí přes celý Český Krumlov je pojmenován tento závod Down-town (v překladu „dolů městem“). Meandry Vltavy, historické centrum a tři krumlovské jezy vnášejí do dlouhého sjezdu unikátní atmosféru.
Na start se postavili závodníci z řad předžáků, žáků, dorostenců, dospělých i veteránů. Celkově nejlepšího času dosáhl na této trati Jan Šindelář, který jel v kategorii K1 muži a jako jediný dokázal svůj čas stlačit pod 12 minut, přesněji na 11 minut a 59 vteřin. V kategorii kajakářek zvítězila českokrumlovská jednička Kristina Novosadová s časem 13 minut 40 vteřin. Kategorii singlkanoistů ovládl taktéž krumlovský závodník Adam Ondřich s časem 13 minut 54 sekund.
Zlatým hřebem tohoto závodu bylo mistrovství České republiky v kategorii C2 mix. Po těsném souboji a nabité konkurenci si pro titul mistrů České republiky dojela posádka Karolína Paloudová - Václav Švadlena. Pouhé tři vteřiny za nimi dojela posádka Alexandra Plachtová – Martin Novák a odváží si tak titul vicemistrů. Celkové třetí místo patří dvojici Samuel Vejnar – Marie Němcová.
Po těžkém dlouhém sjezdu přišla na řadu ještě náročnější sobota. Závodníci startovali hned ve dvou závodech. První z nich byl závod ve slalomu, známý jako závod „O pracku krumlovského medvěda“. Nemilé překvapení čekalo na pořadatele už ze začátku dne. Polovina slalomových branek na připravené závodní trati byla přes noc odřezána. Nekalé úmysly neznámého pachatele zvládl pořadatelský tým rychle vyřešit a celý průběh závodu proběhl posléze bez větších komplikací. Záludná technická trať nedala nikomu nic zadarmo. Navíc se soutěžilo o pracku krumlovského medvěda, kterou může vyhrát pouze jeden závodník. Výsledek se počítá dle složitých koeficientů, tudíž nejde pouze o čas, ale i věk, pohlaví, kategorii a podobně. Tuto trofej vybojoval plzeňský závodník, Jáchym Hanzel, který dominoval v kategorii C1 muži. Ženy na singlkanoi i na kajaku ovládla brněnská závodnice Marie Němcová. Mezi muži na kajaku zvítězil Jakub Komárek z Českých Budějovic.
Druhou část dne tvořil sprint, který se jel na stejné trati jako slalom. Po dojetí posledního závodníka čekalo na všechny slavnostní vyhlášení a večerní program v podobě živé muziky. Na krumlovské loděnici zahrála kapela Milhaus band. Radovánky nebyly příliš dlouhé, neboť ráno všichni opět závodili, tentokrát pouze ve slalomu.
Nedělní slalom a s ním i změna trati přinesla opět záludné kombinace se kterými se všichni řádně vypořádali. Celé závody se vydařily. Vítězové i poražení si odvážejí mnoho zkušeností do dalších závodů. Nic by se nemohlo konat bez organizace oddílu SK Vltava Český Krumlov a podpory města Český Krumlov.

ČP Kamenice

3. a 4. Český Pohár a MČR v klasiku na Kamenici 

Každoročně obávaná a náročná řeka Kamenice prověřila naši připravenost i letos.
Nováčka jsme měli tentokrát pouze jednoho a tím byl Pavel Šafařík. Pája si může zaslouženě klepat na rameno, protože se mu povedly jak tréninkové, tak závodní jízdy! Bral dvě 3. místa za dorostence mladší. Dalším kajakářem byl Mates Olšák, který bere celkové 12. místo v sobotu a v neděli si dokonce o jednu příčku polepšil. Trojici kajakářů doplňuje Sam Vejnar, v sobotu 2. junior a celkově 5. muž a v neděli na MČR dospělých se sice umístil těsně pod stupněma vítězů na 4. příčce, ale svou juniorskou kategorii ovládl.

Pojďme na další trojici závodníků, ale tentokrát se bude jednat o singlkanoisty. Venca Fofr Švadlena, matador sjezdu a na Kamenici už tradiční člen vítězné raftové posádky PRSI Tým, dosáhl v sobotu na 13. místo celkově, ale v neděli ho potkalo velké dobrodružství! Vencovi se podařilo zajet do obávané jeskyně v peřeji známé jako soutěska. Kdo tam někdy byl, ví, že z ní není lehké cesty ven. Shrnuto jedním slovem: krysa. Martin Piškot Novák, také už matador na řece Kamenici se v sobotu umístil na 6. místě a v neděli na místě 7. Tonda Haleš sice také patří mezi zkušené závodníky, ale nějakým záhadným způsobem musel v každé své závodní jízdě předvádět eskymácké obraty. Počasí bylo krásné a teploty vysoké, takže se mu možná nemusíme divit. Bylo z toho 5. a 6. místo.

Deblová posádka Tonda a Piškot mívá na Kamenici jízdy tzv. 50 na 50. Bohužel tomuto nastavení nepředešli ani letos… V sobotu si vyjeli svou úspěšnou jízdou celkové druhé místo, ale v neděli jim byl osudný úsek zvaný tobogán. Opětovné shrnutí jedním slovem: krysa.

Do singlkánoí žen se letos moc zástupkyň oddílu SK Vltava nehrnulo, nic méně se jedna přeci jen našla, Saša Plachtová. Tam naštěstí není nic moc ke komentování, snad možná jen lokace krys: sobota tobogán a neděle prádelna.

Poslední kategorií a možná i tou nejúspěšnější je kategorie kajakářek. Kristina Novosadová skončila v sobotu na 5. místě, v neděli ze zdravotních důvodů raději takticky vynechala start Saša Plachtová měla možnost otestovat od týmových kolegů nový desing svého kajaku a v sobotu jí to přineslo 8. místo a v neděli dokonce 6. Kája Paloudová, opět poslední z další trojice závodníků, předváděla skvělé výkony. Kamenice téhle holce prostě sedí. V sobotu si Kája vyjela 2. místo a v neděli tohle umístění dokázala udržet na MČR a stala se tak vícemistryní České republiky v dlouhém sjezdu.

Toť vše k výsledkům. Na Kamenici se nacházelo ještě dalších 8 našich sportovců a ti pod taktovkou Lukáše Sádla Novosada poctivě trénovali na spodní o něco lehčí trati. Většinu z nich čeká sjetí Kamenice totiž až příští rok. To bude teprve randál.

Naše víkendové dobrodružství zase perfektně shrnul Sam Vejnar ve svém videu, které určitě stojí za shlédnutí!
https://www.youtube.com/watch?v=vz-EFkQPfJg&t=324s

Za všechny fotky děkujeme dvornímu sjezdovému fotografovi, Alešovi Berkovi.

Děkujeme i vám všem za podporu a fandění, zase příště.

Ahoj 

Závody Čeňkova Pila

Našli jsme recept na vítězství!

O velikonočním víkendu jsme závodili na Čeňkově Pile. Tento závod se obvykle jezdí od soutoku řek Křemelná a Vydra až do Rejštejna. Je to opravdu krásný úsek, na který se celý rok těšíme. Abychom se na tomto úseku sklouzli v našich lodích, je potřeba trochu toho štěstíčka. Vše totiž závisí na tom, kolik sněhu během zimy napadne a kdy začne sníh tát. Nemůžete se nám proto divit, že už od Vánoc doplňujeme každou předpověď počasí o poznámku, zda se Čeňkárna pojede nebo ne.
I když celý víkend panovala ukrutně nízká teplota a déšť se střídal se sněhem, stejně se nám letos štěstí vyhnulo obloukem a závodilo se na úseku, který je svou obtížností srovnatelný s naší milovanou řekou Vltavou. Trať sice podle představ nevyšla, zato výsledky byly přímo pohádkové!

Co do významu výsledků byly víkendové závody nejdůležitější pro Kristinu Novosadovou, Karolínu Paloudovou, Adama Ondřicha a Samuela Vejnara. Svými výkony si totiž otevřeli dveře na evropský šampionát v Makedonii! Někteří už mají účast takřka jistou, pro jiné bude rozhodující pondělní závod v Roudnici nad Labem. Držme jim palce, ať se vše podaří.

Kdo si na krk pověsil medaili:

1. místo - Antonín Haleš, Kristina Novosadová, Lukáš Novosad

2. místo - Kristina Novosdová, Karolína Paloudová, posádka Novák - Haleš

3. místo - Adam Ondřich, posádka Ondřich - Vejnar

Medaile za MČR družstev:

1. místo - Haleš / Ondřich / Novák, Paloudová / Novosadová / Plachtová, Haleš - Novák / Ondřich - Vejnar / Švadlena - Novosad

2. místo - Novosadová / Paloudová / Plachtová

No a co ten recept na vítězství? Jako měli Asterix a Obelix svůj kouzelný lektvar, my měli čočkovou polévku, která nám dodávala sílu. V čem je schovaný ten vtip? No… řekněme, že nám během přepravy polévka udělala své a každého pořádně prohnala. Kdyby náhodou došlo v blízké době k nezvykle velkému úhynu ryb v řece Otavě, nedivte se.

MEZINÁRODNÍ ZÁVODY ILZ

MEZINÁRODNÍ ZÁVODY ILZ

První Mezinárodní Závod v sezóně 2023.

Po čtyřech letech si náš oddíl opět zazávodil na bavorské řece Ilz. Ilz patří k našim velmi oblíbeným řekám, které je možné splout pouze v jarních měsících a svou techničností nás nepřestává bavit!

Minulý pátek vyrazila početná skupina devatenácti závodníků reprezentovat nejen náš oddíl, ale i český sjezd. Společně s německými a švýcarskými sjezdaři se v sobotu závodilo v klasickém sjezdu a v neděli byly na programu sprinty.

Žáci měli oproti starším závodníkům zkrácenou trať o těžší peřeje, které byly určené pro starší závodníky. I tak se jim povedlo vybojovat několik super umístění! Natálka Novotná v sobotu vyhrála klasik a v neděli i sprint na kajaku. Štěpán Sedláček s Matějem Myškou a Vikim Šafaříkem poměřovali síly v žákovské nejpočetnější kategorii kajakářů. Ani pořadatelé neví, jak je to možné, ale v nedělním sprintu se na první místo dostal Viki Šafařík s náskokem pěti sekund a nandal to tak i svým starším oddílovým kolegům!

Dorostenci i dospělí závodili v sobotu na celé trati klasiku, tedy včetně peřejí, které jsme si již dřív pracovně nazvali jako „struhadlo“ a „magnet“. Pro tuhle skupinu čtrnácti závodníků začalo německé dobrodružství už hned v pátek při tréninkových jízdách. No, co vám budeme povídat, struhadlo prověřovalo schopnosti našich sportovců každou jízdu.

Nejlepší výsledky ze sobotního klasiku patří:

Saše Plachtové (1. místo v C1 ženy)

Mikešovi Paloudovi (2. místo v K1 mladší dorost)

Pavlovi Šafaříkovi (3. místo v K1 mladší dorost)

Samu Vejnarovi (2. místo K1 junioři)

Deblové posádce Filip Kopřiva/Pavel Šafařík (3. místo C2 muži).

Neděle měla o něco divočejší začátek. Stoupla totiž voda, a to o téměř dvojnásobek. Z 15 kubíků za sekundu se v neděli závodilo na 26 kubících za sekundu. Sprintová trať, kde se nachází zmíněné těžší peřeje, proto byla omezena a závodit na ní mohli pouze dospělí závodníci a vybraní junioři. Zbytek juniorů a dorostenců tak v neděli závodil na stejné lehčí sprintové trati jako žáci. Nejlepší výsledky z této náhradní trati přinesl Mikeš Palouda (1. místo na K1 mladší dorost), který ovládl s parťákem Čendou Hithou kategorii deblkánoí (1. místo C2 junioři). Na stříbrnou příčku dosáhla tentokrát Alenka Šafaříková v kategorii K1 juniorky a její spřízněná duše Bětka Dvořáková skončila na místě čtvrtém v kategorii K1 mladší dorostenky.

Z dospělé sprintové trati nejvíc těžil Sam Vejnar, který si jako jeden z mála juniorů zazávodil na zmíněném omezeném úseku. Sam vyhrál svojí kategorii juniorských kajakářů. Martinovi Piškotovi Novákovi se divoká voda také více zamlouvala a dosáhl na bronz v C1 mužích. Další dva závodníci na této trati, Saša Plachtová a Mates Olšák bojovali co se dalo a pro Sašu z toho tentokrát jen na kajaku vyšlo 9. místo a Matesovi 16. místo v nejnabitější kategorii K1 mužů.

To byly počty medailových umístění, ale teď k těm zajímavějším počtům:
- 10 krys
- 2 zlomená pádla
- 2 zničené lodě (total kaput skrzovky)
- plus mnoho dodatečných oprav dna lodí, křídel, rozčelených špiček apod.

 

Video z akce

Vodácké soustředění v Českém Krumlově

Všude dobře, doma nejlépe! 

Tentokrát českokrumlovští vodáci uspořádali soustředění na loděnici v Českém Krumlově. Soustředění se účastnily všechny tréninkové skupiny doplněné o sportovce z Plzně. Svůj program zde měla zvlášť nejmladší skupina “bambini” a zvlášť skupina, jejíž součástí jsou závodníci od věku žáků přes dorostence až po nejlepší dospělé závodníky. Pro mladší kanoisty má takové soustředění přidanou hodnotu v tom, že se mohou učit od těch nejlepších.

Hlavním cílem pro všechny bylo pochopitelně najet co nejvíce kilometrů. Celkově se za toto třídenní soustředění najelo přes sedmdesát kilometrů, což je v rámci jarní přípravy pěkný výkon. Starší sportovci si navíc pádlování zpestřili tréninkem na spodní Čeňkárně, kde se zhoupli na vlnkách.

Příští víkend vodáky čekají první závody, tak jim držte palce!

Soustředění ve Španělsku

Od 24.2. do 12.3. se ve španělském městě Empuriabrava konalo soustředění reprezentačního družstva, kterého se zúčastnilo rovnou šest našich závodníků, a to Karolína Paloudová, Kristina Novosadová, Alexandra Plachtová, Adam Ondřich, Samuel Vejnar a Martin Novák. Českokrumlovský oddíl měl zastoupení i v poli trenérském. Lukáš Novosad je dlouholetým reprezentačním trenérem a významně se podílí na přípravě závodníků zejména v kategorii C1. Sportovci během těchto čtrnácti dnů získali mnoho teoretických znalostí ohledně techniky pádlování, výživy či motivace. Nejdůležitějším cílem soustředění bylo napádlovat co nejvíce kilometrů. Pro představu byla průměrná napádlovaná vzdálenost 200 km.
 
Ani ostatní závodníci z SK Vltava nezaháleli. Sezónu zahájili soustředěním v Týně nad Vltavou, kde se podobně jako jejich zkušenější oddílový kolegové věnovali hlavně najetí co nejvíce kilometrů na vodě s velmi důkladným rozborem techniky pádlování. Kromě toho se sportovci věnovali i všestranné přípravě.
 
Tato dvě soustředění odstartovala vodáckou sezónu. Sportovci si z nich kromě výborné kondice odvezli i hromadu skvělých zážitků. V následujících týdnech je čekají další soustředění, tvrdá dřina na trénincích a také první závody. Jak se sportovcům SK Vltava bude v této sezóně dařit můžete sledovat i na jejich instagramu @sk_vltava nebo na Facebooku.
 
 

Běžky na Klápě, aneb první soustředění v roce 2023

O prodlouženém víkendu 2. – 5.2., tedy v termínu pololetních prázdnin, proběhlo tradiční běžkařské soustředění na Klápě. Ještě týden před konáním akce by nikdo neřekl, že obujeme běžky, protože sněhové podmínky nebyly do té doby přívětivé. Opak se stal pravdou a šumavské kopce zasypal bílý sněhový poprašek.

 

Skupina krumlovských vodáků nasedla ve čtvrtek odpolednedo vlaku a vyjela směr Nová Pec. Cesta na ubytování nebyla rozhodně zadarmo, neboť vodáky čekala bojovka. Po pár hodinách brouzdání sněhem došli všichni úspěšně do cíle, akorát na večeři. Večer proběhl v duchu společenských her, kterých se účastnili jak vedoucí, tak svěřenci.

 

Páteční den patřil celodennímu výletu. Původní plán narušilo počasí, které ten den opravdu nepřálo. Přesto, že celý den pršelo, foukalo a stopy nebyly nikde upravené, vydali jsme se směr novým zážitkům. Cesta začala na Klápě, ze které jsme na běžkách dojeli do Nové Pece a následně vlakem do Nového Údolí. Teprve tam začalo to pravé dobrodružství. Stopa nebyla projetá nikde. Čekalo nás dvacetikilometrové šlapání v hlubokém sněhu. Postupně všichni víc a víc promokali, takže suchý kousek oblečení byste na nikom nenašli. Síly pomalu docházeli. Když jsme se po několika hodinách dostali do Českých Žlebů a doufali jsme, že se občerstvíme v hospůdce, zjistili jsme, že je zavřeno. Pokračovali jsme tedy až do Strážného, kde jsme zapluli do Pstruha a na chvíli jsme se ohřáli. Odtud jsme jeli vlakem zpět do Nové Pece a po vlastních zase na Klápu. Večer, když všichni rozmrzli, proběhl týmový vědomostní kvíz.

 

V sobotu a v neděli se počasí uklidnilo. Na Novopecku vyjela rolba, která protáhla krásné stopy, jak na klasiku, tak na bruslení. Dopoledne i odpoledne proběhl běžkařský trénink směr Plechý. Volný čas vyplnily hrátky ve sněhu a bobování.

 

Soustředění na Klápě proběhlo bez větších komplikací a všichni z něj odjížděli s úsměvem na tváři. Nabitý program a celodenní aktivity opět stmelily kolektiv, protože každý výlet přinesl plno nových zážitků. Dokud to půjde, budeme si užívat vodu v pevném skupenství a pádlovat začneme až se nám trochu oteplí.

Sponzoři a partneři

Mapa Zobrazit na mapy.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: