aktualizováno 11. 8. 2022

SK Vltava Český Krumlov

Sporty

  • rafting
  • kanoistika

Sportovní oddíl SK Vltava Český Krumlov sídlí ve svém vlastním klubovém zařízení v Českém Krumlově na Třídě 5. května.
Oddíl provozuje poměrně pestrou činnost od aktivit společenských přes turistické akce po ryze sportovní program.

 

Zprávy

Vodácké soustředění v Českém Krumlově

Všude dobře, doma nejlépe! 

Tentokrát českokrumlovští vodáci uspořádali soustředění na loděnici v Českém Krumlově. Soustředění se účastnily všechny tréninkové skupiny doplněné o sportovce z Plzně. Svůj program zde měla zvlášť nejmladší skupina “bambini” a zvlášť skupina, jejíž součástí jsou závodníci od věku žáků přes dorostence až po nejlepší dospělé závodníky. Pro mladší kanoisty má takové soustředění přidanou hodnotu v tom, že se mohou učit od těch nejlepších.

Hlavním cílem pro všechny bylo pochopitelně najet co nejvíce kilometrů. Celkově se za toto třídenní soustředění najelo přes sedmdesát kilometrů, což je v rámci jarní přípravy pěkný výkon. Starší sportovci si navíc pádlování zpestřili tréninkem na spodní Čeňkárně, kde se zhoupli na vlnkách.

Příští víkend vodáky čekají první závody, tak jim držte palce!

Ve Španělsku a v Tejně, bylo všude stejně?

Od 24.2. do 12.3. se ve španělském městě Empuriabrava konalo soustředění reprezentačního družstva, kterého se zúčastnilo rovnou šest našich závodníků, a to Karolína Paloudová, Kristina Novosadová, Alexandra Plachtová, Adam Ondřich, Samuel Vejnar a Martin Novák. Českokrumlovský oddíl měl zastoupení i v poli trenérském. Lukáš Novosad je dlouholetým reprezentačním trenérem a významně se podílí na přípravě závodníků zejména v kategorii C1. Sportovci během těchto čtrnácti dnů získali mnoho teoretických znalostí ohledně techniky pádlování, výživy či motivace. Nejdůležitějším cílem soustředění bylo napádlovat co nejvíce kilometrů. Pro představu byla průměrná napádlovaná vzdálenost 200 km.
 
Ani ostatní závodníci z SK Vltava nezaháleli. Sezónu zahájili soustředěním v Týně nad Vltavou, kde se podobně jako jejich zkušenější oddílový kolegové věnovali hlavně najetí co nejvíce kilometrů na vodě s velmi důkladným rozborem techniky pádlování. Kromě toho se sportovci věnovali i všestranné přípravě.
 
Tato dvě soustředění odstartovala vodáckou sezónu. Sportovci si z nich kromě výborné kondice odvezli i hromadu skvělých zážitků. V následujících týdnech je čekají další soustředění, tvrdá dřina na trénincích a také první závody. Jak se sportovcům SK Vltava bude v této sezóně dařit můžete sledovat i na jejich instagramu @sk_vltava nebo na Facebooku.
 
 

Sponzoři a partneři

Mapa Zobrazit na mapy.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: