aktualizováno 1. 2. 2020

Slovo místostarosty Martina Háka

31.1.2020

Mgr. Martin Hák - místostarosta města Český Krumlov

Vážení Krumlováci,

dovolte mi, abych vás alespoň v krátkosti seznámil s několika aktuálními projekty, které se týkají krumlovského sportu, zejména infrastruktury.

Jako pravidelný uživatel velké většiny sportovišť ve městě vnímám naléhavou potřebu jejich obnovy nebo výstavby. Je skoro jedno, z jakého konce začneme...

Plavecký bazén - stavba po 30 letech užívání dosluhuje a naším úkolem je hledat nové řešení, které uspokojí plavce, rodiny s dětmi nebo milovníky saun a wellness. Studie proveditelnosti, kterou máme již k dispozici, hovoří o variantě přestavby a rozšíření (po vzoru Prachatic, Volar), nebo nové stavby na zeleném. Obě varianty mají své výhody i zápory, v každém případě chceme do konce roku rozhodnout, jakou cestou se vydáme a připravit potřebné kroky k realizaci tak náročného projektu.

Zimní stadion - zde po roce intenzivního jednání a hledání přicházíme s vizí nového stadionu s celoročním provozem, který by byl propojen s novou všesportovní halou (bývalé letní kino). Projekt by byl realizován zřejmě ve dvou etapách. Během jara chceme zadat studii proveditelnosti a následně přistoupit k ostré projektové dokumentaci. Velké naděje vkládáme do investičního plánu vlády a grantové podpory nové sportovní agentury.

Do konce letošního roku bude v provozu cyklostezka, atraktivní bude například úsek z Fialkové do Českobratrské až na vlakové nádraží. V přípravě je pak propojení od Petrášků do Kájova (podjezd pod hlavní silnicí do Chvalšin) a ze Špičáku na Trojici, dále pak do Srnína (přes Jitonu) nebo do Zlaté Koruny (přes Přísečnou a Rájov). Od této stavby si slibujeme nejen zlepšení cyklistické infrastruktury ve městě, ale i propojení atraktivního úseků Horní Planá - Boletice - Kájov - Krumlov - Zlatá Koruna.

Dále pracujeme v jihočeském týmu na Vltavské cyklostezce Nová Pec - Lipno - Krumlov - ČB - Týn nad Vltavou (159 km).

Další energii a finance chceme vložit do pokračování výstavby odpočinkového areálu u rybníka na Horní Bráně, oddychové louce v Novém Spolí nebo vstupům do vody u Domu dětí a mládeže (včetně toalet a kavárny). 

Na dolním Plešivci vyroste malé dětské hřiště. Ve fázi projektování jsou volně přístupné multifunkční arény, které jsou určené pro florbal, hokejbal, futsal, basket nebo nohejbal. Tyto otevřené sportoviště s umělým povrchem postupně vyrostou na horním Plešivci, na Chvalšinské, Horní Bráně nebo na sídlišti Mír. Většinou se jedná o modernizaci stávajících a již nevyhovujících hřišť. 

V areálu FC Slavoj se připravuje výměna umělé trávy. Tato víceúčelová hrací plocha bude sloužit nejen velkému fotbalu, ale i všem nejméně 180 nadšencům z řad krumlovského futsalu a veřejnosti. Na Dubíku opravíme oplocení okolo fotbalového hřiště. 

Určitě si všichni klademe společnou otázku, kde na to Krumlov s rozpočtem malého okresního města vezme peníze? Ano, jedná se o velmi ambiciózní a finančně náročný plán, ale já osobně, a doufám, že většina z nás, si ani jinou podobu sportovního a volnočasového vybavení našeho města nechce připustit. Financování obnovy a výstavby sportovišť chceme realizovat za pomocí grantů, zapojením privátních investic (zimní stadion, všesportovní hala, bazén) a příjmů, které nám generuje příjezdový cestovní ruch (parkování autobusů a osobních aut, ubytovací poplatek, zábory, pronájmy městského majetku). Důležitá bude reálná, ucelená a koncepční vize, na které intenzivně s kolegy z ČKRF a PRO-SPORTu pracujeme a projektová připravenost. Příchod privátních investic bude znamenat i změnu provozovatelů u některých sportovišť, příklady z jiných měst ukazují, že je to cesta správným směrem.  

Závěrem si dovoluji všem sportovním klubům v našem městě připomenout, že do 15. února 2020 se odevzdávají žádosti na sportovní dotace, kde letos rozdělujeme 5 300 000 korunu. Peníze jsou určeny na sportující děti a mládež do 18 let a na podporu činnosti klubům. Více informací naleznete na www.ckrumlov.cz/dotace.

Nebudete-li vědět, kam si během února zajít zasportovat, tak připomínám, že na zimním stadionu jsme rozšířili víkendové a prázdninové hodiny pro veřejnost, včetně amatérského nebo rodinného hokeje pro příchozí, rovněž je celoročně rozšířen provoz páry a bazénu pro veřejnost na maximální možnou dobu. Obsazení zimního stadionu, sportovní haly nebo plaveckého bazénu budete moci nově sledovat on-line na webových stránkách města nebo PRO-SPORTu.

Přeji všem hodně zdraví a alespoň trochu více času na nějaký sport!

Martin Hák
místostarosta města Český Krumlov

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: