aktualizováno 13. 4. 2012

Městský kamerový a dohlížecí systém

aktualizováno 09.09.2010

V průběhu let 2006 - 2009 byl ve třech etapách vybudován městský kamerový a dohlížecí systém. V první etapě v roce 2006 bylo vybudováno operační středisko a řídící centrum na služebně Městské policie Český Krumlov, distribuční a retranslační stanoviště a tři kamerové body ( na budově České spořitelny na náměstí Svornosti, na budově ZŠ Linecká a třetí bod monitoruje oblast lávky pod Plášťovým mostem). Ve druhé etapě v roce 2007 bylo doplněno a rozšířeno řídící a analytické centrum městské policie a vybudovány další 3 kamerové body  (na budově Latrán č. 53, na křižovatce ulic Soukenická a Panská ve Vnitřním městě a na sídlišti Mír, Urbinská č.152). V roce 2007 bylo také vybudováno propojení městského kamerového systému na Policii ČR. V roce 2009 byl vybudován další kamerový bod na budově Chvalšinská 125.

Všechny kamerové body jsou vybaveny kamerovými terminály typu speed dome, které umožňují rychlou změnu sektoru sledování a automatické ostření obrazu. Videosignály jsou rádiovou cestou přenášeny na distribuční stanoviště na budově městské policie a dále kabelovým svodem do řídícího centra městské policie. Zároveň je kamerový systém propojen i na služebnu Policie ČR.

Cílem celého projektu bylo vytvoření kamerových bodů na místech s častým výskytem závadového chování, kde dochází k častým vloupáním do aut, krádežím aut a větší koncentraci závadových osob. Díky těmto opatřením má městská policie pod kontrolou všechny vstupní cesty do historického centra města, kontroluje jedno z nejproblematičtějších míst v centru, kde jsou problémy s koncentrací několika nočních podniků na jednom místě. Dohled nad značnou částí sídliště Mír ocenili především obyvatelé této městské části. Díky kamerovému systému je možno i statisticky sledovat všechny události obsahující projevy závadového chování a porovnávat statistiky událostí za srovnatelné časové období. Především celý systém umožňuje zajištění bezpečnosti občanů a návštěvníků Českého Krumlova.

O projektu

Název: Městský kamerový a dohlížecí systém - I. - III. etapa
Místo realizace: město Český Krumlov
Investor projektu: město Český Krumlov
Zhotovitel: MKDS BESY, s.r.o., Kvapilova 9/958, 150 00 Praha 5, IČ 26778726
Stav projektu: projekt dokončen
Termín realizace: 2006 - 2009
Celkové náklady: 3 775 510 Kč (dotace z Ministerstva vnitra ČR, odbor prevence kriminality ve výši 2 583 000 Kč)

Na koho se obrátit?

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Bc. Jan  Šítal
Odbor / oddělení: MP
Funkce: velitel Městské policie
E-mail: jan.sital@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 323

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

Související informace

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: