aktualizováno 1. 3. 2023

Registr živnostenského podnikání má celostátní výpadky

V důsledku enormního nárůstu rušení živnostenských oprávnění, který souvisí s povinnými datovými schránkami, evidují živnostenské úřady po celé republice výpadky Registru živnostenského podnikání. Že jde o mimořádnou situaci, dokazují i čísla. Za celý rok 2022 vydal českokrumlovský živnostenský úřad 284 rozhodnutí o zrušení živnosti na žádost podnikatelů. Za první dva měsíce letošního roku jich vydal již 596. Jako důvod uvádějí žadatelé, že nechtějí mít zřízenou datovou schránku. Jedná se převážně o živnostníky, kteří sice vlastnili živnostenské oprávnění, ale fakticky už třeba roky nepodnikají.

Na úřadech se proto nyní tvoří fronty a ve spojení s přetíženým a zpomaleným centrálním systémem může docházet k nepříjemným situacím. Klientům se za případné zdržení a komplikace omlouváme a děkujeme za shovívavost. Také klientům doporučujeme se na návštěvu úřadu objednat na rezervace.ckrumlov.cz.

Datové schránky od nového roku zřizuje Ministerstvo vnitra všem živnostníkům a nepodnikajícím právnickým osobám, např. spolkům, společenstvím vlastníků jednotek apod. Proces zřizování datových schránek je postupný a měl by být dokončen do 31. března 2023.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: