aktualizováno 2. 8. 2021

Nový přechod ve Chvalšinské ulici propojil cyklostezku

Na Chvalšinské ulici (silnice I/39) v Českém Krumlově byla dokončena výstavba nového přechodu pro chodce. Přechod propojuje cyklostezku v úseku Jelení zahrady a protějšího autoservisu nedaleko zimního stadionu tak, aby byla zajištěna bezpečnost pohybu jak chodců, tak cyklistů v této rušné části města.

„Na přechodu se vybudoval bezpečnostní ostrůvek, upravil se povrch komunikace a v nejbližší době bude přechod osvětlen. Celkové výdaje na výstavbu dosáhly 1,18 milionu korun,“ uvádí starosta Dalibor Carda.

V rámci stavby byl nedaleko nového přechodu zrušen jeden starší přechod, který již nevyhovoval stávajícím bezpečnostním předpisům. 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: