aktualizováno 24. 1. 2022

Městská policie se stěhuje na novou adresu

Budova českokrumlovského autobusového nádraží bude nově sloužit také městské policii. Strážníci se sem stěhují z dosavadního působiště na náměstí Svornosti. Na nové adrese budou působit od 26. ledna 2022.

Veškerou agendu, kterou městská policie zajišťuje, jako jsou například povolení k vjezdu do pěší zóny, přestupky nebo evidence nálezů, si budou moci občané vyřídit nově na dostupnějším místě. Vchod do budovy autobusového nádraží, kudy se občané ke strážníkům dostanou, bude od čerpací stanice MOL. Parkování na nezbytně nutnou dobu bude zajišťovat přilehlé parkoviště před budovou. Pro delší stání je k dispozici placené parkoviště P5 u nádraží, kde je prvních 40 minut parkování zdarma.

Stěhování proběhne hned z několika důvodů. „Místo nového působení je na výhodném strategickém místě. Je dostupnější pro veřejnost a nabízí operativní výhody při výjezdech. Sníží se také zatížení městského centra. Město není jen centrum a pěší zóna, minimálně 50 % výjezdů je mimo tyto zóny. Nespornou výhodou je také umístění přímo v oblasti častých zásahů městské policie a v blízkosti nemocnice,“ uvádí důvody Jan Šítal, velitel Městské policie Český Krumlov.

Z budovy radnice se strážníci budou stěhovat v příštím týdnu a od středy 26. ledna 2022 budou fungovat již na adrese Nemocniční 586.

Povolenky k vjezdu do centra bude vyřizovat odbor dopravy

V souvislosti se stěhováním městské policie na novou služebnu a vzhledem k pokračujícím pracím na zábranovém systému pěší zóny je v plánu digitalizace agendy vydávání povolenek, kterou následně převezme odbor dopravy.

„Vzhledem k tomu, že město zatím nedisponuje systémem elektronického udělování oprávnění ke vjezdu a k množství povolenek, prodlužuje město platnost již vydaných dlouhodobých, tj. modrých a zelených povolenek, i po dobu roku 2022 bez nutnosti dalšího vyřízení, s výjimkou modrých povolenek pro vozidla TAXI a vozidla příležitostné přepravy osob,“ říká vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jan Sládek.

Žádosti o nové povolenky vyřídí zájemci do 26. ledna na služebně městské policie a po tomto datu na odboru dopravy v budově městského úřadu v Kaplické ulici. Vydávání krátkodobých, tj. žlutých a červených povolenek, bude do doby digitalizace systému nadále zajišťovat městská policie.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: