aktualizováno 3. 2. 2023

Krumlováci hlasují pro projekty svých sousedů

Z nápadů od obyvatel, které obdržela krumlovská radnice v rámci šestého ročníku participativního rozpočtu, postoupila do finálového výběru desítka námětů. O vítězných projektech, které se budou realizovat, rozhodují Krumlováci hlasováním.

Do šestého ročníku participativního rozpočtu, ve kterém předkládají sami obyvatelé své nápady, čím vylepšit okolí svých domovů, přišlo 24 námětů. Z těch následně odborná komise vybrala projekty, které jsou realizovatelné a splňují podmínky participativního rozpočtu. Do hlasování, ve kterém obyvatelé Krumlova rozhodnou, jaké projekty se zrealizují, postoupilo deset návrhů.

Mezi postupující projekty se dostalo například pořízení koloběžek a tříkolek na dopravní hřiště, rozšíření herních prvků na dětském hřišti na sídlištích Plešivci a Špičáku, zvelebení prostranství před kinem, úprava kontejnerového místa u městského úřadu, květinová výzdoba ve městě či oprava autobusové zastávky v Domoradicích.

Elektronické hlasování běží od 1. února a potrvá do 19. února 2023 (prodlouženo z 15. 2.) v aplikaci dostupné na hlasovani.krumlovsobe.cz. Hlasovat mohou obyvatelé s trvalým pobytem v Českém Krumlově a hlasovat je možné jen pro jeden návrh.

Realizovány budou projekty dle pořadí z hlasování sestupně takovým způsobem, aby byla vyčerpána částka co nejvíce se blížící přidělenému jednomu milionu korun, který je pro projekty participativního rozpočtu vyčleněn.

Seznam všech projektů najdete na www.rozpocet.KrumlovSobe.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: