aktualizováno 14. 10. 2014

Mozaika v divadelní zahradě

Akualizace 7.10.2014

22. srpna 2014 byla v zahradě Městského divadla v Českém Krumlově položena mozaika, kterou v rámci medicínské konference IPMT (International medical postgraduate training) utvářeli účastníci z celé Evropy. Společné umělecké dílo bylo slavnostně předáno Sdružením pro antroposofickou medicínu městu. Za město dar přijala a slovem uvítala Ing. Jitka Zikmundová a Dr. Michaela Glöckler za antroposofickou medicínu vyjádřila hluboký obdiv k aktivitám města a poděkovala zapohostinnost v rámci IPMT týdnů.

Složením jednotlivých střípků barevného skla vznikl obraz meandru řeky Vltavy, který proplétá pětilistou růži, symbol města Český Krumlov. Pětilistá růže či pěticípá hvězda (pentagram) je odedávna symbolem zdravé lidské konstituce, jejího řádu a zákonitostí, které by měl mít na mysli každý, jehož profesí je léčení či podpora lidského zdraví. Toto zákonité vědění (věda), vyjádřené přesností a "tvrdostí" geometrického symbolu, je na mozaice prostoupeno vodou, která je symbolem života a všeho, co oživuje, na duševní rovině symbolem přijímající lidskosti, vstřícné pružnosti, všestrannosti a vynalézavosti. To je obraz medicíny, o jaký kongres IPMT a Sdružení pro antroposofickou medicínu usiluje.

Za organizační tým IPMT Hana Giteva a Tomáš Adamec

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: