aktualizováno 11. 1. 2012

"UNESCO pro mladou generaci"

aktualizováno 09.07.2012

Jedná se o projekt, který byl finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky.

Projekt "UNESCO pro mladou generaci" jehož pořadatelem je město Český Krumlov se sestává ze dvou částí:

A. Projekt znalostní soutěže "UNES-CO VÍŠ a ZNÁŠ"

11. října 2011 - 20. dubna 2012

Je zaměřen na žáky druhého stupně  základních škol v Českém Krumlově.
V Českém Krumlově jsou čtyři základní školy, Gymnázium Český Krumlov (a jedna speciální škola zřizovaná Jihočeským krajem, která se zapojí do části B projektu).

Idea:
Získání znalostí a informací o organizaci UNESCO a o smyslu, poslání a práci UNESCO v rámci světového společenství s důrazem na kulturní oblast a téma World Heritage.

Náplň:
- Základem je zařazení tématu UNESCO a kulturní a historické dědictví do výuky druhého stupně základních škol od října 2011 pro školní rok 2011/2012.
- V úterý 11. října 2011 bude vyhlášena výzva k zapojení do znalostní soutěže, na základě které ředitelé škol spolu s  pedagogy - garanty - zahájí školní kola soutěže, ve výzvě budou popsány podmínky a aktivity, které musí školní třídy/týmy úspěšně absolvovat.

Povinné aktivity jsou:

1. účast na přednášce  na téma UNESCO a World Heritage, termín: čtvrtek 10. listopadu 2011

2. účast na prohlídce města, termín: středa 16. listopadu 2011 ve 14 hodin

3. účast na kvizu - otázky a odpovědi na dané téma, termín: středa 29. února 2012

Cílovou odměnou pro nejlepší účastníky je tématický, zážitkový výlet na téma UNESCO.

 

B. Projekt přehlídka umělecké tvorby dětí a mládeže "ŽIVOT v PAMÁTKÁCH"

11. října 2011 - 10. září 2012 (přesah do listopadu a prosince 2012)

Je zaměřen na děti a mládež, jak školní kolektivy, tak mládež a děti docházející a pracující v dětských a mládežnických organizacích v rámci svého volného času. Téma souvisí s kulturním a historickým dědictvím UNESCO, ale i památkami, na které je bohatý právě jihočeský region. Možná je i účast dětí a mládeže z partnerkých měst města Český Krumlov: Hauzenberg (DE), Vöcklabruck (AT), Slovenj Gradec (SLO), San Gimignano (IT).

Idea:
Podpora vnímání a poznání historického a kulturního dědictví regionu formou vizuální umělecké tvorby v oboru fotografie, grafika, malba a filmový dokument. Projekt je synergický s částí A, neboť se do něj mohou zapojit dle vlastního uvážení i účastníci znalostní soutěže.

Náplň projektu:
- Základem je zařazení tématu UNESCO a kulturní  a historické dědictví do výuky druhého stupně základních škol od října 2011 pro školní rok 2011/2012.
- V úterý 11. října 2011 bude vyhlášena výzva k zapojení se všemi podmínkami a principy přehlídky.

Povinné aktivity jsou:
1. Zpracování fotografické reportáže či umělecké fotografie, grafického či výtvarného malířského díla či filmového šotu, dokumentu na téma Jak se žije v památkách, s památkami, zachycující běžné situace života lidí v historickém prostředí, termín: 11. listopadu 2011 - 10. září 2012.

2. Přehlídková výstava děl v Českém Krumlově v měsících listopad a prosinec 2012 jako součást oficiálního programu oslav dvacátého výročí zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO.

Partneři, podpora a sponzoři

Partneři v Českém Krumlově:  Městská knihovna v Českém Krumlově; Regionální muzeum v Českém Krumlově; Museum Fotoateliér Seidel; Státní hrad a zámek Český Krumlov; Sdružení průvodců Český Krumlov, o. s.; pan Mgr. Martin Jakab; paní Mgr. Marie Kalistová; Městské divadlo Český Krumlov o. p. s.; Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.; Rotary club Český Krumlov

Partneři a podpora: Ministerstvo kultury České republiky; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky; Jihočeský kraj; Stálá mise České republiky při UNESCO; České dědictví UNESCO; Národní památkový  ústav - územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích

Sponzoři: Česká centrála cestovního ruchu-CzechTourism; Zambelli-technik, spol. s r. o.;  Schwan  Cosmetics CR, s. r. o.; K + B Expert, s. r. o.; Kaufland Česká republika, v. o. s.; Linde Pohony, s. r. o.; FRONIUS Česká republika, s. r. o.

Související odkazy

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: