aktualizováno 24. 9. 2020

Svatováclavské slavnosti jsou zrušené

aktualizováno 24. 9. 2020

Nová vládní opatření zasáhla také Svatováclavské slavnosti v Českém Krumlově. Čtyřdenní program, který měl začít už v pátek 25. září 2020 je tak zrušen.

Poslední zářijový víkend patří v Českém Krumlově tradičně Svatováclavským slavnostem a Mezinárodnímu folklórnímu festivalu, narychlo však musely být tyto oblíbené akce zrušeny. „Bohužel jsme toto rozhodnutí museli učinit takto narychlo, neboť nejsme schopni dostát novým vládním opatřením, kdy je potřeba pro návštěvníky zajistit konkrétní místo k sezení, a to zejména ve venkovních prostorech, kde se měla odehrávat většina svatováclavského programu," vysvětluje starosta Dalibor Carda.

Ze čtyřdenního programu zůstane jen několik málo menších akcí, které jsou naplánovány na pondělní svátek 28. září 2020, a to slavnostní ranní ceremoniál vztyčování praporů Schwarzenberské granátnické gardy od 8.30 hodin na II. zámeckém nádvoří a troubení fanfár ze zámecké věže. Odehraje se také slavnostní koncert pěveckého sboru Bellaria od 11.00 hodin ve Sloupovém sálu na zámku a od 17.00 hodin proběhne svatováclavská mše svatá v chrámu sv. Víta. Ostatní program včetně svatováclavského jarmarku na náměstí Svornosti je zcela zrušen.

Svatováclavské slavnosti měly proběhnout od 25. do 28. září 2020, průměrná návštěvnost je pohybuje kolem osmi tisíc lidí.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: