aktualizováno 11. 4. 2018

Českokrumlovský rozvojový fond má nového ředitele

aktualizováno 11. 4. 2018

Management Českokrumlovského rozvojového fondu posílil o pozici výkonného ředitele. Na nové místo od dubna nastoupil Petr Troják, který uspěl ve výběrovém řízení nejen na základě profesních zkušeností a schopností, ale přesvědčil také inovativním přístupem k dalšímu rozvoji firmy.

V návaznosti na dynamický rozvoj Českokrumlovského rozvojového fondu, spol. s r.o. (dále jen ČKRF) v uplynulých letech a plánované projekty rozhodlo v minulém roce vedení firmy posílit management obsazením obnovené pozice výkonného ředitele. Doposud byl řízením společnosti, která je ve stoprocentním vlastnictví města Český Krumlov, pověřen jeden ze tří jednatelů Miroslav Reitinger, který fond úspěšně řídil posledních 21 let.

„Z pohledu značného nárůstu administrativy i vlastních řídících činností spojených s novými výzvami bylo vedení firmy personálně poddimenzované, proto jsme v říjnu 2017 začali hledat vhodné kandidáty na pozici ředitele," vysvětluje Miroslav Reitinger.

Po úspěšném absolvování výběrového řízení obsadil místo ředitele 33letý Petr Troják. Do ČKRF přichází z českobudějovické firmy Kuboušek Systems s.r.o., kterou v posledních třech letech vedl v pozici ředitele, v předchozích letech v holdingu působil jako aplikační inženýr, projektový manažer a vedoucí technologického centra. V rámci řízení komplexních obchodních a rozvojových projektů získal zkušenosti i ze stavebnictví. Vystudované má ČVUT v Praze, strojní fakultu, obor Výrobní inženýrství.

V ČKRF se v blízké době chce mimo jiné zabývat konceptem Smart city a zavedením moderních technologií, které zlepšují kvalitu života obyvatel ve městě.

Zásadní roli chápe i ve zviditelnění práce ČKRF. „Cítím, že jedním z mých cílů na pozici ředitele bude přiblížit činnosti fondu veřejnosti a zajistit lepší informování občanů o plánovaných projektech v Českém Krumlově. V současné době je mnoho aktivit fondu nedoceněno jen proto, že jsou nedostatečně prezentovány," uvádí Petr Troják.

Mezi jeho zájmy patří cestování, horská kola, lyže, snowboarding, kiteboarding, wakeboarding, beachvolejbal, divadlo, hudba.

Pro výběr ředitele byla angažována renomovaná personální agentura Grafton Recruitment s.r.o. Ta využívá svých bohatých zkušeností a osvědčených postupů, mezi které patří především přímé oslovování potenciálně vhodných kandidátů, ale i inzerce ve vhodných distribučních kanálech.

„Výběrové řízení na nového provozního ředitele firmy proběhlo tříkolově. Přihlásilo se celkem 34 uchazečů, kteří splňovali zadané požadavky a personální agentura provedla jejich pre-screening," uvedl Miroslav Reitinger.

K pohovoru k výběrové komisi postoupilo sedm uchazečů. Komisi tvořili jednatelé ČKRF Miroslav Reitinger a David Šindelář, starosta Dalibor Carda, radní Martin Lobík, tajemník městského úřadu Radim Rouče a Hana Vodičková z Grafton Recruitment. Komise na základě výsledků objektivního posouzení kompetencí, schopností a výsledků psychometrických testů doporučila pro funkci provozního ředitele Českokrumlovského rozvojového fondu právě Petra Trojáka.

„Petr Troják má několikaletou praxi s vedením obchodní společnosti, je to akční člověk, který se nebrání změnám, inovativní, asertivní. Chápe potřeby dalšího rozvoje a směřování ČKRF, dokáže motivovat k plnění cílů, a proto má všechny předpoklady zvládnout roli ředitele," shrnul starosta Dalibor Carda hodnocení a rozhodnutí výběrové komise.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: