aktualizováno 25. 9. 2017

Hlasujte pro projekt města v soutěži Chytrá radnice

aktualizováno 25. 9. 2017

Dodavatelská firma Behavio připravila pro občany Českého Krumlova další způsob moderní komunikace s radnicí a jejím vedením. V souvislosti s přípravou projektu participativního rozpočtu vznikl nápad vytvořit pro Český Krumlov aplikaci City Barometr. Jednoduché výzkumy, podávání podnětů, diskuze nebo třeba participativní rozpočet. Díky intuitivní aplikaci se bude moci veřejnost vyjádřit ke stavu věcí veřejných a vedení radnice se na základě této skutečnosti může zodpovědněji rozhodnout v dané problematice.

Líbí se Vám záměr a vítáte možnost komunikovat s vedením města moderním, interaktivním způsobem? Podpořte projekt Českého Krumlova a dejte mu zelenou v soutěži Chytrá radnice.

Na webu www.chytra-radnice.cz v sekci HLASOVÁNÍ, odkaz e-Úřad najdete pod ikonou Český Krumlov zmíněný projekt City Barometr. Každý může hlasovat pouze jednou, anketa se uzavře 29. září.

„Webovou aplikaci bychom rádi otevřeli pro českokrumlovskou veřejnost již při hlasování o projektech participativního rozpočtu. Toto by se mělo uskutečnit v první půlce listopadu. City Barometr lze dále využívat pro jednoduché průzkumy veřejného mínění na konkrétní projekty a záměry do budoucna. Jsme rádi, že jsme navázali spolupráci právě se společností BEHAVIO a věříme, že mladý management a kolektiv dodavatelské firmy připraví pro město přesně takovou aplikaci, která vtáhne do veřejného dění i generaci Y," vysvětlil místostarosta Českého Krumlova Josef Hermann a doplnil: „odkaz na základní formulář City Barometr je zveřejněn na webových stránkách www.KrumlovSobe.cz pod ikonou Rozpočet - Hlasování, kde probíhá veškerá komunikace v rámci participativního rozpočtu."

Město Český Krumlov ocení podporu v soutěži CHYTRÁ RADNICE a předem děkuje za hlasy pro projekt City Barometr. Každá aktivita a zájem veřejnosti o věci veřejné v Českém Krumlově jsou pro představitele města důležité z hlediska dalšího rozhodování a managementu města.

Do soutěže Chytrá radnice, kterou počátkem března vyhlásil Úřad vlády ČR je přihlášeno celkem 64 projektů. Projekty jsou rozděleny do pěti soutěžních kategorií: e-úřad, životní prostředí, veřejná a individuální doprava a energetika. Odborná porota z řad organizátorů, akademické obce i partnerů v současnosti vyhodnocuje projekty z hlediska originality, efektivity a celkového přínosu.

Vítězové jednotlivých kategorií včetně držitele Ceny veřejnosti budou vyhlášeni na galavečeru v pražském Lichtenštejnském paláci 11. října.

Hlavním cílem soutěže je vytvořit platformu pro vzájemné porovnání nápadů, projektů a chytrých řešení. Organizátoři chtějí rovněž zviditelnit aktivitu municipalit i soukromých subjektů realizující veřejné zakázky z oblasti Smart Cities a ocenit zavádění moderních technologií do každodenního života měst a obcí.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: