aktualizováno 14. 9. 2017

Memorandum stvrdilo spolupráci se Schwarzenberskou granátnickou gardou

aktualizováno 14. 9. 2017

Na konci května 2017 podepsali na českokrumlovském zámku zástupci města Český Krumlov, Schwarzenberské granátnické gardy a Národního památkového ústavu memorandum o spolupráci ve věci plnohodnotné, důstojné a trvale udržitelné obnovy hradní stráže v Českém Krumlově a její činnosti.

Smyslem memoranda, které stojí na základě předchozí intenzivní spolupráce s původní občanskou iniciativou a následně obnovenou Schwarzenberskou granátnickou gardou, je uvést již fungující a úspěšnou spolupráci na oficiální úroveň. Cílem spolupráce je za zajištění úspěšného a trvalého návratu schwarzenberských granátníků jak zpět do areálu hradu a zámku, tak i do života města. "Pro proces obnovy činnosti gardy a úspěch tohoto historického podniku jsou stejně zásadní jak finanční podpora, tak i motivace občanů v rámci jejich společných snah o obnovu hradní stráže," uvedl hejtman gardy Martin Neudörfl.

Celé znění memoranda je dispozici zde.

www.krumlovskagarda.cz

Fotogalerie

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: