aktualizováno 1. 6. 2017

Přelety vrtulníků nad Českým Krumlovem

aktualizováno 1. 6. 2017

Časté nízké přelety vrtulníků, které v posledních týdnech zaznamenali občané Českého Krumlova v denních i pozdně večerních hodinách, jsou součástí výcviku Armády ČR, která z letiště Bechyně zajišťuje provoz letecké záchranné služby. Vzhledem k faktu, že od 1. července 2017 bude letecká záchranná služba na našem území působit i v nočních hodinách, musí se její posádky seznámit s terénem Českokrumlovska, a zejména s přistáváním na neosvětleném heliportu u nemocnice. Tento výcvik potrvá ještě v měsíci červnu, ovšem již s nižší četností.

„Věříme, že občané pochopí nutnost tohoto počínání, které souvisí se zajištěním záchrany lidského života," dodává starosta Dalibor Carda.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: