aktualizováno 23. 5. 2017

Českokrumlovský městský úřad je jedničkou v kraji

aktualizováno 22. 5. 2017

Městský úřad Český Krumlov byl minulou středu vyhodnocen jako nejpřívětivější úřad v Jihočeském kraji. Po loňské třetí příčce se letos umístil na prvním místě v soutěži Přívětivý úřad, jejímž cílem je mapovat a hodnotit kvalitu a přívětivost úřadů vůči občanům.

Celkem 165 úřadů obcí s rozšířenou působností se zúčastnilo letošního, už druhého ročníku soutěže Přívětivý úřad 2017. Soutěž je pořádána Ministerstvem vnitra ČR a jeho odborem strategického rozvoje a koordinace veřejné správy. Zástupci tří nejlepších úřadů z každého kraje, stejně jako tři vítězové republikového kola soutěže převzali ve středu 17. května 2017 ocenění ve Vzdělávacím středisku Benešov Institutu pro veřejnou správu Praha. Slavnostního ceremoniálu se mj. zúčastnil náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký, zástupce výkonného ředitele Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek, místopředseda Sdružení místních samospráv ČR Jan Sedláček, starosta obce Křižánky, a ředitelé krajských úřadů či jejich zástupci.

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu.

Český Krumlov na prvním místě Jihočeského kraje

Městský úřad v Českém Krumlově se v rámci Jihočeského kraje umístil na první příčce. „Po krásném třetím místě v roce 2016 je letošní vítězství poctou a především závazkem, abychom vysokou kvalitu služeb nejenom udrželi, ale i dále zlepšovali," uvádí k ocenění tajemník městského úřadu Radim Rouče. Na druhém místě se v kraji umístil Jindřichův Hradec, na třetím místě Tábor.

Přívětivý úřad 2017

Na městském úřadu v Českém Krumlově za poslední rok přibylo množství novinek a služeb, které zpříjemňují občanům vyřizování dokladů a dokumentů. Na nejvytíženějších odděleních byly rozšířeny úřední hodiny, nově mohou obyvatelé a klienti platit na pokladně kartou a dalším benefitem je i navýšení online rezervací v systému elektronických objednávek.

Přívětivý úřad 2017

Zástupci oceněných městských úřadů obdrželi diplomy a etiketu Přívětivého úřadu jako potvrzení, že daný úřad poskytuje kvalitní služby, otevřeně komunikuje a snaží se vycházet občanům a podnikatelům maximálně vstříc. Smyslem samolepek určených na vchodové dveře úřadu je, aby veřejnost již při vstupu do budovy úřadu poznala, jak je úřad hodnocen z hlediska přívětivosti.

V hlavní kategorii, která oceňuje tři nejlepší městské úřady za celou republiku, se na 1. místě umístil Žďár nad Sázavou, na 2. místě Liberec a na 3. místě Valašské Klobouky, jejichž znaky přívětivosti a otevřenosti vůči občanům byly komplexně na nejvyšší úrovni.

Mapka vítězů v krajích

Přívětivý úřad 2017

Součástí včerejšího slavnostního ceremoniálu byl i křest publikace Přívětivý úřad 2017, příklady dobré praxe obcí s rozšířenou působností.

 

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR, Moderní obec

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: