aktualizováno 7. 7. 2010

Jubilejní 5. ročník kulturního festivalu mládeže Cihelna - Vystupovat 2010

aktualizováno 07.07.2010

Ve dnech 25. a 26. června 2010 se uskutečnil v areálu sportovně kulturního zařízení„Cihelna" v Chlumu u Křemže jubilejní pátý ročník kulturního festivalu mládeže„Cihelna - Vystupovat".Tento, již tradiční festival alternativní mládežnické kulturní tvorby, je svou produkcí zaměřen zejména na mladou nezávislou hudební a divadelní tvorbu jihočeského regionu.

Na pátém ročníku vystoupilo šestnáct hudebních těles, z toho dvě pražské klubové hudební skupiny. Hvězdou festivalu se stali kapličtí „The Pooh", kteří dokázali dostat „do varu" najednou stovku v tu chvíli přítomných návštěvníků festivalu. Ke kapele The Pooh je nutno podotknout, že její hudební začátky jsou spojeny velmi úzce s NZDM Bouda Český Krumlov, kde skupina několik let zkoušela a také koncertovala na posledních čtyřech ročnících festivalu Cihelna - Vystupovat. Soubor se postupně vypracoval k velké profesionalitě a kvalitě a v úterý 29. června 2010 The Pooh hráli v pražských Holešovicích (jako „předskokani") na koncertě legendárních amerických punkrockových Green Day.

Letošní festival Cihelna - Vystupovat měl také svůj „objev". Tím se stal se stal hiphopový „švihák" Shot, který při své „one man show" dokázal okouzlit jinak zaryté rockery. Kromě již zmíněných kapel The Pooh a Shot měli návštěvníci možnost zhlédnout od pátečního odpoledne do sobotní noci tyto další kapely: No Rock, No Crapes, Suicide, Shot, Pub Animals, Kyanid, Idiot Princip, Pivo, Veliký ZUŠ Band, Sandwitch, Caesarovy Kanady, Vees, Nuly, Osa Killers a také taneční seskupení „Los Boudos". Vystoupení plánovaných dvou divadel se bohužel nepovedlo z důvodů hrubé nedisciplinovanosti divadelníků.

Při této příležitosti byla celá akce natáčena a výsledný zvukový záznam budezpracován v „Hudebním studiu mladých", které je jedním z projektových pracovišť CPDM, o.p.s. Český Krumlov. Zvuková nahrávka bude vydána na CD a bude použitataké pro potřeby mládežnického internetového Rádia ICM Český Krumlov. Pátého ročníku se zúčastnilo za oba dva dny přes 300 návštěvníků a k velmi dobréatmosféře festivalu přispělo také skvělé počasí. Organizátoři a další členové celého organizačního týmu, tvořeného pracovníky a mladými dobrovolníky garanta festivalu - Centra pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. Český Krumlov, byli s výsledkem a atmosférou festivalu velmi spokojeni a již se těší na jeho pokračování v roce 2011. Nejenom dobrá organizace, skvělé výkony mladých umělců a krásné počasí přispělok úspěšnému průběhu akce a ke spokojenosti diváků. Důležitá byla také finančnípodpora této akce. CPDM, o.p.s. Český Krumlov tak děkuje donátorům festivalu, kterými v letošním roce byli: Jihočeský kraj, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a město Český Krumlov. 

Ladislav Michalík, Vlastimil Kopeček

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: