aktualizováno 4. 6. 2010

Slavnosti pětilisté růže 2010, Český Krumlov Zvýhodněné vstupenky na slavnosti jsou v prodeji

aktualizováno 04.06.2010

Tento týden odstartoval předprodej vstupenek na 24. ročník Slavností pětilisté růže, které se konají od 18. do 20. června. V Infocentru Český Krumlov na náměstí Svornosti, v Unios Tourist Service na 1. zámeckém nádvoří nebo v pokladně Městského divadla je možné koupit zvýhodněné vstupenky pro dospělé za 150 Kč. Občané Českého Krumlova mohou využít další slevu ve výši 50 Kč (tj. vstupné bude 100 Kč). Zvýhodněné vstupenky budou v prodeji do 18. června do 16 hodin.

Systém i výše vstupného na Slavnosti pětilisté růže jsou stejné již třetím rokem. Vstupné je zdarma v pátek 18. června a v neděli 20. června. V sobotu 19. června bude vybíráno vstupné 200 Kč pro dospělé, 100 Kč pro studenty (držitele ISIC nebo ITIC) a 50 Kč pro děti do 15 let. Návštěvníci v kostýmech, držitelé průkazů ZTP/P a ZTP nebo děti do 10 let mají vstupné zdarma i na sobotní program.

Slavnosti pětilisté růže vybírají to nejzajímavější z doby před více než čtyřmi staletími a nechávají centrum Českého Krumlova ožít touto historií. Od 18. do 20. června opět ovládne město rod posledních Rožmberků a období postmoderny na pár dní nahradí renesance. Tématem letošního ročníku je významná událost z roku 1570, kdy byl Vilém z Rožmberka jmenován nejvyšším purkrabím Českého království. K této události je figurován slavnostní historický průvod městem, ceremonie, rytířský turnaj a další historické aktivity. Přijměte pozvání do Českého Krumlova, který na víkend doslova ožije historií. Aktualizovaný program Slavností pětilisté růže je zveřejňován na www.ckrumlov.cz/slavnosti2010.

Pořadateli Slavností pětilisté růže jsou město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s. a Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o. Historické trhy zajišťuje Hana Pelzová. Dramaturgii a produkci programu slavností připravuje Městské divadlo Český Krumlov.

Město Český Krumlov děkuje partnerům Slavností pětilisté růže, jimiž jsou:

  • Budějovický Budvar, n. p. (generální partner)
  • Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism (hlavní partner)
  • Grass Czech, s. r. o. (hlavní partner)
  • Hotel Bellevue Český Krumlov (partner)

Související odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: