aktualizováno 14. 4. 2010

Český Krumlov má nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách

aktualizováno 13.04.2010

Internetové stránky města Český Krumlov uspěly v soutěži Zlatý erb 2010 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Město Český Krumlov bylo oceněno zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj České republiky za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách. Z rukou náměstka ministra Jiřího Koliby převzali cenu starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička a vedoucí Destinačního managementu města Český Krumlov Libuše Smolíková. Do celostátního kola soutěže byly nominovány také webové stránky města pro občany nebo elektronická služba mapového portálu s funkcí Street View. V říjnu loňského roku získala prezentace města Český Krumlov a Oficiální informační systém Český Krumlov první místo v kategorii Multimédia v rámci 16. ročníku Tour Region Film festivalu.

„Jako starosta Českého Krumlova jsem rozhodně rád, že naše město bylo oceněno. Málokdo si uvědomuje, kolik práce a kolik pracovníků stojí za jednotlivými projekty. Všem těmto osobám patří můj velký dík. Věřím, že i do budoucna budou webové stránky města výraznou inspirací a servisem pro turisty a návštěvníky města, a občanům a obyvatelům nabídnou maximální informační oporu a usnadní jim styk s městským úřadem," sdělil Luboš Jedlička.

Fotogalerie z předávání cen

Oceněná turistická prezentace - stručný popis

Turistická prezentace města Český Krumlov poskytuje důležité informace především návštěvníkům města (www.ckrumlov.cz/turista). Na těchto stránkách naleznou návštěvníci stránek mimo jiné základní informace o Českém Krumlově, historii města a regionu, informace o dopravě, ubytování, stravování a kultuře, nabídku turistických atraktivit (památky, muzea, galerie...), programů a služeb nebo fotogalerii.  Za zmínku z elektronických služeb stojí například Databáze akcí, Katalog ubytování, Fotogalerie, Mapový servis nebo Webová kamera. Webová prezentace je kompletně přeložena také do německého a anglického jazyka. Ročně stránky navštíví přes 2,3 miliónu uživatelů. Český Krumlov uspěl v soutěži již v roce 2001, kdy Oficiální informační systém Český Krumlov získal hlavní cenu v kategorii nejlepší webová stránka regionu.

„Webové stránky patří v dnešní době mezi nejefektivnější nástroje prezentace turistických destinací a nejvyhledávanější zdroje informací. Tohoto trendu jsme si vědomi a snažíme se, aby zde návštěvníci našli vše, co jim Český Krumlov a okolí nabízí a co by při svém pobytu mohli potřebovat. Vedle aktuálnosti informací je důležitý i rozvoj nových aplikací, které umožňují vyšší uživatelský komfort," doplnila vedoucí Destinačního managementu města Český Krumlov Libuše Smolíková.

Statistika návštěvnosti - web města Český Krumlov

Webové stránky města Český Krumlov v roce 2009 navštívilo více než 844 tisíc unikátních návštěvníků a zobrazilo více než 6 milionů stránek. Internetoví uživatelé průměrně tráví na webu města Český Krumlov při jedné návštěvě téměř 4 minuty. 

O soutěži Zlatý erb

Soutěž o nejlepší webové stránky měst a obcí vyhlašuje Sdružení Zlatý erb. Letos se jedná již o 12. ročník. Osobní záštitu nad soutěží převzal  Jaroslav Chýlek, náměstek ministra vnitra pro informatiku. Nad cenou o nejlepší elektronickou službu převzal osobní záštitu prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal. Krajská kola vyhlašují kraje ČR. Soutěž je pořádána pod záštitou Asociace krajů České republiky, ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj, sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí ČRportálem Města a obce online a konferencí ISSS. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky. Zlatý erb byl oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award.

Více informací o soutěži Zlatý erb je zveřejněno na http://zlatyerb.obce.cz/

Přehled ocenění města Český Krumlov

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: