aktualizováno 30. 10. 2009

Styďme se...

30. října 2009

K činnostem, které zajišťuje Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov patří mimo jiné i provoz útulku pro psy a kočky. Vězte, že je to práce náročná fyzicky i psychicky, někdy nebezpečná, ale často i velmi depresivní. Až příliš často vidíme lidskou malost a ubohost ducha, otisknutou do osudů zvířat - dostávají se nám do rukou zvířata týraná nedostatkem potravy, absencí zdravotní péče, ale velmi často i zvířata týraná fyzicky.

Ve většině případů nám daří tyto handicapy léčit... Velmi obtížně a pomalu se ale hojí rány na duši - psi, kteří ztratili veškerou důvěru v člověka, rozhodně nejsou výjimkou... Jejich zhrzenost a strach se projevuje různě - od bázlivosti až po zuřivou agresi.

Naštěstí jsou mezi námi i tací, kteří jsou soucitní, milující a lidští ... tací, kteří si nepořizují módní plemena, ale vyberou si zuboženého voříška v útulku, z kterého se díky péči a lásce stane veselý, zdravý a šťastný pes.... I takových případů je mnoho...

Aktuálně máme v útulku koťata, jejichž narození majitel vyřešil jednoduše - vyhozením do popelnice.

Dalšími obyvateli našeho zařízení jsou pejsci, které se stali pro svého páníčka zátěží a problémem. I v tomto případě je řešení jednoduché - psa uvážete v lese či u útulku, příp. ho vyhodíte z auta a rychle ujedete.

Taková neúcta k životu vyráží dech a nutí k zamyšlení ....

Vrátit těm ubohým tvorům chuť do života a obnovit důvěru v člověka je opravdu těžká práce.... Držte nám palce!

Vlasta Horáková, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

 

Odkazy

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: