aktualizováno 30. 10. 2009

Styďme se...

30. října 2009

K činnostem, které zajišťuje Odbor životního prostředí a zemědělství Městského úřadu Český Krumlov patří mimo jiné i provoz útulku pro psy a kočky. Vězte, že je to práce náročná fyzicky i psychicky, někdy nebezpečná, ale často i velmi depresivní. Až příliš často vidíme lidskou malost a ubohost ducha, otisknutou do osudů zvířat - dostávají se nám do rukou zvířata týraná nedostatkem potravy, absencí zdravotní péče, ale velmi často i zvířata týraná fyzicky.

Ve většině případů nám daří tyto handicapy léčit... Velmi obtížně a pomalu se ale hojí rány na duši - psi, kteří ztratili veškerou důvěru v člověka, rozhodně nejsou výjimkou... Jejich zhrzenost a strach se projevuje různě - od bázlivosti až po zuřivou agresi.

Naštěstí jsou mezi námi i tací, kteří jsou soucitní, milující a lidští ... tací, kteří si nepořizují módní plemena, ale vyberou si zuboženého voříška v útulku, z kterého se díky péči a lásce stane veselý, zdravý a šťastný pes.... I takových případů je mnoho...

Aktuálně máme v útulku koťata, jejichž narození majitel vyřešil jednoduše - vyhozením do popelnice.

Dalšími obyvateli našeho zařízení jsou pejsci, které se stali pro svého páníčka zátěží a problémem. I v tomto případě je řešení jednoduché - psa uvážete v lese či u útulku, příp. ho vyhodíte z auta a rychle ujedete.

Taková neúcta k životu vyráží dech a nutí k zamyšlení ....

Vrátit těm ubohým tvorům chuť do života a obnovit důvěru v člověka je opravdu těžká práce.... Držte nám palce!

Vlasta Horáková, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství

 

Odkazy

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov