aktualizováno 24. 8. 2009

Speciální tříkolka snímá město do detailní vrstvy map Google

24. srpna 2009

Dnes bylo zahájeno snímání českokrumlovských ulic a zákoutí do detailní vrstvy map Google - tzv. Street View. Po městě by se do pátku měla pohybovat speciální tříkolka s visutou kamerou nebo speciální auto. Vždy ráno bude snímáno centrum města a v odpoledních hodinách se vozidla přesunou do ostatních lokalit. Český Krumlov společně s Olomoucí a Hřenskem byl vybrán k nasnímání do map Google ve veřejném hlasování, jehož se zúčastnilo přes devět tisíc hlasujících.

Podle společnosti Google je funkce Street View poslední detailní vrstvou v mapách, respektive zobrazení v nejmenším měřítku. V takové mapě je zobrazena realita podobně, jako by člověk stál na ulici a rozhlížel se kolem sebe. Street View poskytuje uživatelům 360° horizontální a 290° vertikální panoramatický pohled na konkrétní místa v mapách Google (www.googlemaps.com).

Společnost Google sbírá fotografie reality pomocí speciálních kamer a zařízení, které zachycují dané místo a přiřazují mu GPS souřadnice pro přesnou lokalizaci. Jakmile jsou jednotlivé ulice a města nasnímány, spojí se získané informace dohromady a vytvoří 360° panorama. Obličeje a státní poznávací značky jsou kvůli ochraně osobních údajů rozostřeny, aby je nebylo možné identifikovat. Pomocí inovativního zobrazení v mapách mohou lidé ve svém počítači nebo mobilním telefonu s připojením na internet procházet různými městy a různými krajinami a prohlížet si jejich prostředí. Mapy je možné propojit s moderními technologiemi a usnadnit si navigaci v terénu nebo odkázat známé nebo zákazníky například na vlastní dům nebo restauraci.

Více informací o službě Street View získáte například ve Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: