aktualizováno 24. 8. 2009

Speciální tříkolka snímá město do detailní vrstvy map Google

24. srpna 2009

Dnes bylo zahájeno snímání českokrumlovských ulic a zákoutí do detailní vrstvy map Google - tzv. Street View. Po městě by se do pátku měla pohybovat speciální tříkolka s visutou kamerou nebo speciální auto. Vždy ráno bude snímáno centrum města a v odpoledních hodinách se vozidla přesunou do ostatních lokalit. Český Krumlov společně s Olomoucí a Hřenskem byl vybrán k nasnímání do map Google ve veřejném hlasování, jehož se zúčastnilo přes devět tisíc hlasujících.

Podle společnosti Google je funkce Street View poslední detailní vrstvou v mapách, respektive zobrazení v nejmenším měřítku. V takové mapě je zobrazena realita podobně, jako by člověk stál na ulici a rozhlížel se kolem sebe. Street View poskytuje uživatelům 360° horizontální a 290° vertikální panoramatický pohled na konkrétní místa v mapách Google (www.googlemaps.com).

Společnost Google sbírá fotografie reality pomocí speciálních kamer a zařízení, které zachycují dané místo a přiřazují mu GPS souřadnice pro přesnou lokalizaci. Jakmile jsou jednotlivé ulice a města nasnímány, spojí se získané informace dohromady a vytvoří 360° panorama. Obličeje a státní poznávací značky jsou kvůli ochraně osobních údajů rozostřeny, aby je nebylo možné identifikovat. Pomocí inovativního zobrazení v mapách mohou lidé ve svém počítači nebo mobilním telefonu s připojením na internet procházet různými městy a různými krajinami a prohlížet si jejich prostředí. Mapy je možné propojit s moderními technologiemi a usnadnit si navigaci v terénu nebo odkázat známé nebo zákazníky například na vlastní dům nebo restauraci.

Více informací o službě Street View získáte například ve Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov