aktualizováno 29. 5. 2009

Cena města Český KrumlovDoktor z Českého Krumlova získá Cenu města za rok 2008

29. května 2009

Prestižní ocenění za významné počiny pro město Český Krumlov v roce 2008 získá MUDr. Alexandr Jegorov, CSc. Zastupitelstvo města včera udělilo Cenu města Český Krumlov za rok 2008 panu Jegorovi za jeho profesní činnost v oboru chirurgie a traumatologie, ve které je uznávaným odborníkem a soudním znalcem, jakož i za hlubokou znalost dalších oborů (mykologie, astrofyzika, fytologie, stavba lodí a další), o kterou se prostřednictvím přednášek, besed a publikační činnosti dělí se spoluobčany. MUDr. Jegorov je zároveň dlouholetým instruktorem Vodní záchranné služby, která je začleněna jako zvláštní útvar Českého červeného kříže. Slavnostní předání Ceny města se uskuteční v předvečer Slavností pětilisté růže ve čtvrtek 18. června od 18 hodin na nádvoří Hotelu Růže v Českém Krumlově. Do seznamu nominovaných bylo pro letošní 16. ročník navrženo celkem 13 osob nebo seskupení.

Vloni získali Cenu města Dezider Dunka in memoriam a Městský pěvecký sbor Perchta. V 15 ročnících bylo uděleno celkem 54 cen. Kandidáty na toto ocenění mohl nominovat kdokoli, nejen českokrumlovští občané. Uzávěrka nominací byla 20. dubna.

Cena města Český Krumlov je určena fyzickým osobám, seskupením fyzických osob či právnickým osobám za významné počiny v minulém roce. „Uznání v podobě dlažební kostky se skleněnou kapkou odměňuje jeho nositele za významný přínos přispívající k rozvoji či prezentaci města Český Krumlov a obohacení života jeho obyvatel, například v oblasti kulturní, sportovní, sociální, podnikatelské či ve sféře památkové péče," sdělil starosta města Luboš Jedlička.

Tradice udělování cen města jako uznání lidem, kteří významně přispěli k dobrému jménu Českého Krumlova, vznikla v roce 1994 (udělovala se za rok 1993). Do roku 2003 byly vyhlašovány ceny v pěti kategoriích - rekonstrukce památkových objektů, kultura, sport, sociální čin a podnikatelský záměr. Od roku 2004 není ocenění kategorizováno, ale může jej získat více subjektů.

Související odkazy

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: