aktualizováno 6. 4. 2009

ŠtěňataPříběh o krutosti i laskavosti

1. dubna 2009

Před čtvrtou hodinou odpolední 12. března přijala Městká policie Český Krumlov telefonické oznámení, že u kontejnerů na odpad v Pivovarské ulici byla nalezena štěňata. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků, která po příjezdu zjistila, že v igelitové tašce vedle kontejnerů odhodil bývalý majitel 4 štěňata. Psíci byli promáčení a je tedy pravděpodobné, že se je majitel pokoušel utopit. V jednom případě se mu jeho čin "podařil", ostatní tři sourozenci byli jen výrazně podchlazení.

Poté, co štěňata strážníci za pomoci nálezců (pracovníků hotelu Bellevue, kterým patří velký dík) převezli na služebnu, osušili a uložili do tepla, byla štěňátka předána k lékařskému ošetření. Pejsci byli asi 14denní drobečkové, kteří ani neviděli. Veterinář mimo jiné malé psíky nakrmil a podařilo se mu sehnat kojící fenu, jejíž majitelé byli ochotni přijmout naše tři plaváčky. Bez náhradní psí mámy by se záchrana takhle malých pejsků mohla podařit jen ztěží. Ještě večer byla štěňata převezena k adoptivní matce Ule, která ke svým vlastním 5 štěňatům naše 3 přijala bez problémů. Nutno dodat, že je to vzorná a neskutečně hodná psí maminka.

Poté, co Ula přestala štěňátka kojit, byli psíci Adina, Aladin a Adam 1. dubna převezeni do krumlovského útulku a tady čekají na nové páníčky. 

Jsme rádi, že po děsivém začátku života zažívají naši noví svěřenci už jen náležitou péči a lásku a doufáme, že je už čeká jen to dobré.

Závěrem dovolte, abych poděkovala všem, kteří se na záchraně pejsků podíleli - pracovníkům hotelu Bellevue na Latráni v Českém Krumlově, kolegům z Městské policie Český Krumlov, manželům Lencovým a především pak Ule a jejím majitelům - manželům Račákovým z Frymburka.

Vlasta Horáková, odbor životního prostředí a zemědělství

Adina, Aladin, Adam

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: