aktualizováno 2. 12. 2008

2. prosince 2008

První adventní neděle přinesla kromě hudebně poetického zahájení adventu a oblíbeného rozsvícení vánočního stromu i odhalení zrekonstruované barokní kašny a morového sloupu a otevření nově zadlážděné Horní ulice.

V neděli 30. listopadu se náměstí Svornosti zaplnilo lidmi. Českokrumlovský vikář Václav Pícha a duchovní Církve československé husitské Lubomír Braný požehnali vánočnímu stromu a ekumenicky zahájili významné církevní svátky. Starosta Luboš Jedlička převzal potom klíče od zrekonstruované kašny, symbolicky ji odemkl a předal zrekonstruované dílo Krumlovákům. Nové osvětlení a představení opravené kašny doprovodila světelná performace a závěrečný ohňostroj. Poté starosta všechny pozval na procházku nově zadlážděnou ulicí, kde návštěvníky čekal nejen nový povrch ulice, ale také světelné dekorace a dobové divadelní představení přímo na ulici.

Město Český Krumlov děkuje Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky za významné přispění na obě investiční akce a společnostem MADETA a. s., Wolfi Vok s.r.o., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group a SMP CZ, a.s. za přispění na rekonstrukci kašny.

Město Český Krumlov přeje všem obyvatelům poklidný advent a radostné Vánoce. Podrobné informace k programu v Českém Krumlově naleznete na www.ckrumlov.cz/advent2008.

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního večera:

Odhalení kašny - Luboš Jedlička, foto: Lubor Mrázek Otevření Horní ulice - seminární zahrada, foto: Lubor Mrázek
Odhalení kašny - slavnostní nasvícení, foto: Lubor Mrázek Odhalení kašny - slavnostní nasvícení, foto: Lubor Mrázek Odhalení kašny - slavnostní nasvícení, foto: Lubor Mrázek


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: