aktualizováno 2. 12. 2008

2. prosince 2008

První adventní neděle přinesla kromě hudebně poetického zahájení adventu a oblíbeného rozsvícení vánočního stromu i odhalení zrekonstruované barokní kašny a morového sloupu a otevření nově zadlážděné Horní ulice.

V neděli 30. listopadu se náměstí Svornosti zaplnilo lidmi. Českokrumlovský vikář Václav Pícha a duchovní Církve československé husitské Lubomír Braný požehnali vánočnímu stromu a ekumenicky zahájili významné církevní svátky. Starosta Luboš Jedlička převzal potom klíče od zrekonstruované kašny, symbolicky ji odemkl a předal zrekonstruované dílo Krumlovákům. Nové osvětlení a představení opravené kašny doprovodila světelná performace a závěrečný ohňostroj. Poté starosta všechny pozval na procházku nově zadlážděnou ulicí, kde návštěvníky čekal nejen nový povrch ulice, ale také světelné dekorace a dobové divadelní představení přímo na ulici.

Město Český Krumlov děkuje Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky za významné přispění na obě investiční akce a společnostem MADETA a. s., Wolfi Vok s.r.o., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group a SMP CZ, a.s. za přispění na rekonstrukci kašny.

Město Český Krumlov přeje všem obyvatelům poklidný advent a radostné Vánoce. Podrobné informace k programu v Českém Krumlově naleznete na www.ckrumlov.cz/advent2008.

Prohlédněte si fotogalerii ze slavnostního večera:

Odhalení kašny - Luboš Jedlička, foto: Lubor Mrázek Otevření Horní ulice - seminární zahrada, foto: Lubor Mrázek
Odhalení kašny - slavnostní nasvícení, foto: Lubor Mrázek Odhalení kašny - slavnostní nasvícení, foto: Lubor Mrázek Odhalení kašny - slavnostní nasvícení, foto: Lubor Mrázek


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov