aktualizováno 6. 10. 2008

6. října 2008

Dnes obnovila provoz školní jídelna v Základní škole Plešivec po prázdninové generální rekonstrukci. Ve čtvrtek 2. října představil generální dodavatel GAMA HOLDING Praha a.s. zrekonstruovanou kuchyni školní jídelnu v Základní škole Plešivec. Na generální rekonstrukci vyčlenilo město z rozpočtu 17 milionů Kč a od Ministerstva financí získalo 6 milionů Kč. V kuchyni a jídelně se vyměnila vzduchotechnika, elektroinstalace a gastrotechnologie. Stravovací provoz na Plešivci byl posledním, kde vybavení a provoz neodpovídaly plně platným hygienickým předpisům. Ke konci září byla dokončena rekonstrukce gastro části a interiérů celého pavilonu a do konce října budou pokračovat práce na venkovních fasádách.

"Podařilo se nám uzavřít minimálně dvouleté úsilí města o získání finančních prostředků na rekonstrukci. Radní Jan Vondrouš jednal s Ministerstvem financí a podařilo se mu pro školu získat téměř 6 milionů Kč. Město pak uvolnilo z vlastních prostředků dokonce 17 milionů Kč," vyjádřila se místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová.

Práce na rekonstrukci byly zahájeny 1. července 2008, gastro část a rekonstrukce interiérů byla dokončena na konci září a do konce října se dokončí oprava exteriérů (venkovní fasády). "Každá větší investiční akce ve školách je velmi časově náročná. Vše se musí soustředit do šibeniční lhůty 2 měsíců letních školních prázdnin. Jsem rád, že se podařilo skloubit stavební práce s potřebami vedení školy a města. Připravit, zkoordinovat a provést stavbu tohoto typu v objemu 23 milionů Kč nebylo a není jednoduché, zvláště když se o zahájení stavby rozhodlo pouhý měsíc před začátkem stavebních prací," sdělil vedoucí odboru investic Lumír Luštický.

Během léta 2008 bylo do základních i mateřských škol a dětských hřišť investováno přes 37 milionů Kč. "Základní škola Plešivec byla poslední v řadě tří školních kuchyní a jídelen, u kterých bylo nutné provést generální rekonstrukci. Právě ve spolupráci města s Ministerstvem financí bylo možné do této oblasti za posledních 5 let nasměrovat více než 62 milionů Kč," dodal Lumír Luštický.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov