aktualizováno 24. 6. 2008

24. června 2008

Ve dnech 24. - 25. června se starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička zúčastní, společně s místostarostou Jitkou Zikmundovou, v Jihlavě konference "Žijící partnerství - města a obce v síti EU". Hlavním tématem třetího česko-rakouského setkání starostů byla určena problematika odpadového hospodářství. Účastníky setkání budou například rakouská velvyslankyně v České republice Margot Klestil-Löffler, primátor města Jihlava Jaroslav Vymazal či zástupci Svazu měst a obcí České republiky. Představitelé rakouské i české strany během pásma odborných přednášek představí například studii ke srovnání celkových a využitelných nákladů v odpadovém hospodářství či připravované změny ve státní koncepci odpadového hospodářství České republiky.
Město Český Krumlov průběžně diskutuje se zástupci jednotlivých partnerských měst o ochraně památek a historického dědictví, či o problematice svozu odpadu v centrech historických měst. Koncepce spolupráce na úrovni partnerských měst v oblastech kultury, cestovního ruchu, vzdělávání a sportu budou představeny na každoročním setkání partnerských měst, které se letos koná koncem září ve slovinském městě Slovenj Gradec. Účastnit se ho budou zástupci partnerských měst Českého Krumlova, kterými jsou rakouský Vöcklabruck, německý Hauzenberg a slovinský Slovenj Gradec. (jr)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: