aktualizováno 22. 5. 2008

Delegace Litva, foto: JA 21. května 2007

Do Českého Krumlova dnes zavítala delegace z Litevské republiky.


V dopoledních hodinách přijala významné hosty místostarostka Jitka Zikmundová, poté se delegace odebrala na prohlídku města a zámku a v odpoledních hodinách odjela do Českých Budějovic. V České republice se zástupci Litevské republiky zdrželi od 19. do 21. května.

Na snímku vlevo je pan Jonas JAGMINAS, předseda Výboru pro státní správu a samosprávu litevského parlamentu.

Místostarostka si s litevskými představiteli vyměnila zkušenosti o organizaci správy města, o kompetencích rady města nebo zastupitelstva města. "V Litvě je, na rozdíl od nás, přímá volba starosty a vedení města," sděluje Zikmundová. Dalšími tématy, o kterých se na schůzce hovořilo byl cestovní ruch, Seznam světového dědictví UNESCO a památková péče.

Delegace Litva, foto: JA

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: