aktualizováno 17. 4. 2008

17. dubna 2008

Strážníci Městské policie Český Krumlov chytili včera v podvečerních hodinách osmnáctiletého mladíka, který prodával na lávce pod Plášťovým mostem v Českém Krumlově marihuanu nezletilým dívkám. Pachatele předala hlídka Policii České republiky a dívky po zjištění totožnosti propustila.

"Stálá služba Městské policie Český Krumlov zaznamenala 16. dubna 2008 v podvečerních hodinách na obrazovkách kamerového systému pohyb podezřelých osob na lávce pod Plášťovým mostem. Po přiblížení kamery na skupinu osob zjistila, že mladý muž prodává 4 dívkám balíček s drogou," dodává velitel českokrumlovských strážníků Jan Šítal. Na místo byly bezprostředně vyslány 2 hlídky městské policie a zadržely jak osmnáctiletého prodejce, tak nezletilé dívky (tři ve věku 14 let a jedna 11 let). Osmnáctiletý muž nebyl ozbrojený a měl u sebe 8 sáčků marihuany a 1 ubalený joint.

Bezpečnostní kamerový systém města Český Krumlov funguje již rok a v současnosti vyhodnocuje data ze šesti kamer. Z rozpočtu města byl do systému investován milion Kč a Ministerstvo vnitra vyčlenilo další 2,3 milionů Kč. Podle velitele městských strážníků Jana Šítala dobře funguje i spolupráce s Policií České republiky: "Celý systém je propojen s monitorovacím systémem Policie České republiky. Ta má nepřetržitý přístup k záznamům z kamer, může je sama ovládat a sledovat bezpečnost ve městě."

Na konci loňského roku se Městská policie se zajímala o to, jak občané vnímají kamerový systém ve městě a zdali se cítí v Českém Krumlově bezpečně. Z ankety vyplynulo, že většina Krumlováků kamery vítá. Přes 80 % dotázaných uvedlo, že se v Českém Krumlově necítí ohroženo závažnou trestnou činností, jako jsou vraždy, loupeže, únosy nebo znásilnění a naopak 52 % se cítí ohroženo méně závažnou trestnou činností, například krádežemi. Drtivá většina dotázaných podporuje rozšiřování systému. (ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov