aktualizováno 17. 4. 2008

17. dubna 2008

Strážníci Městské policie Český Krumlov chytili včera v podvečerních hodinách osmnáctiletého mladíka, který prodával na lávce pod Plášťovým mostem v Českém Krumlově marihuanu nezletilým dívkám. Pachatele předala hlídka Policii České republiky a dívky po zjištění totožnosti propustila.

"Stálá služba Městské policie Český Krumlov zaznamenala 16. dubna 2008 v podvečerních hodinách na obrazovkách kamerového systému pohyb podezřelých osob na lávce pod Plášťovým mostem. Po přiblížení kamery na skupinu osob zjistila, že mladý muž prodává 4 dívkám balíček s drogou," dodává velitel českokrumlovských strážníků Jan Šítal. Na místo byly bezprostředně vyslány 2 hlídky městské policie a zadržely jak osmnáctiletého prodejce, tak nezletilé dívky (tři ve věku 14 let a jedna 11 let). Osmnáctiletý muž nebyl ozbrojený a měl u sebe 8 sáčků marihuany a 1 ubalený joint.

Bezpečnostní kamerový systém města Český Krumlov funguje již rok a v současnosti vyhodnocuje data ze šesti kamer. Z rozpočtu města byl do systému investován milion Kč a Ministerstvo vnitra vyčlenilo další 2,3 milionů Kč. Podle velitele městských strážníků Jana Šítala dobře funguje i spolupráce s Policií České republiky: "Celý systém je propojen s monitorovacím systémem Policie České republiky. Ta má nepřetržitý přístup k záznamům z kamer, může je sama ovládat a sledovat bezpečnost ve městě."

Na konci loňského roku se Městská policie se zajímala o to, jak občané vnímají kamerový systém ve městě a zdali se cítí v Českém Krumlově bezpečně. Z ankety vyplynulo, že většina Krumlováků kamery vítá. Přes 80 % dotázaných uvedlo, že se v Českém Krumlově necítí ohroženo závažnou trestnou činností, jako jsou vraždy, loupeže, únosy nebo znásilnění a naopak 52 % se cítí ohroženo méně závažnou trestnou činností, například krádežemi. Drtivá většina dotázaných podporuje rozšiřování systému. (ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: