aktualizováno 8. 4. 2008

7. dubna 2008

Ode dneška funguje registr vozidel na Městském úřadě Český Krumlov běžným způsobem, a to podle starého (původního) programového vybavení. Aktualizace funkcionalit Schengenského informačního systému musela být přerušena. "Snažíme se odbavovat klienty, jak nejrychleji můžeme, otevřely jsme všechny přepážky. Přesto musí návštěvníci počítat s delší čekací dobou způsobenou týdenním skluzem," dodává vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hála.

Na serveru centrálního registru vozidel Ministerstva vnitra došlo minulý týden ke kolapsu systému. Oddělení registru vozidel Městského úřadu Český Krumlov bylo proto uzavřeno do 4. dubna (včetně). Podle vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslava Hály se nejednalo o uzavření kvůli chybě na městském úřadě, ale o selhání centrálního serveru na ministerstvu.

Na registru vozidel se v pátek 28. března přerušily registrační úkony v celé republice, tedy i v Českém Krumlově na odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Český Krumlov. Jednalo se například o přihlašování nebo odhlašování vozidel. Výluka systému byla zapříčiněna aktualizací funkcionalit Schengenského informačního systému, kterou provádělo Ministerstvo vnitra České republiky. (ja)


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: