aktualizováno 26. 3. 2008

Na řece Vltavě je opět normální stav hladiny

Povodí Vltavy - aktuální průtok na Vltavě - spolí, zdroj: povodí vltavy

19. března 2008

V úterý nastal na řece Vltavě první stupeň povodňové aktivity, stupeň bdělosti. Vltava měla v oblasti měřicí stanice Spolí průtok přes 70 kubických metrů za sekundu a vodní stav byl 185 cm. Ve středu 19. Března se hladina snížila a úroveň hladiny je opět hodnocena jako normální. Vltavou protéká kolem 67,5 kubíků za vteřinu (19.3. v 15:00).
Odbor životního prostředí a zemědělství informoval Povodí Vltavy o stávajícím maximu vodní hladiny, které je Český Krumlov schopen ustát bez problémů. Vodní nádrž Lipno by neměla měnit stávající stav asi týden. V tuto chvíli odtéká z vodního díla Lipno 1 přes 56 kubíků vody za sekundu. Podle vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Vlasty Horákové: "Záměrem Lipna je vytvořit si dostatečný rezervní prostor a ustálit hladinu na 724 cm. V tuto chvíli je hladina na úrovni 724,29 cm. Aktuální přítok zhruba odpovídá odtoku a výška hladiny je několik dní prakticky neměnná. Na Lipně znají naši situaci, s ohledem na to by měli snížit odtok na 50 kubických metrů, jakmile to bude možné."
Polečnice v Českém Krumlově, ani Chvalšinský potok ve Chvalšinách nevybočují z normálu a nedosahují stupně povodňové aktivity. (ja)

Obr.: Vývoj hladiny (nahoře) řeky Vltavy a průtoku (dole) na měřicí stanici Nové Spolí. Zelená barva znamená 1. povodňový stupeň, stav bdělosti. Zdroj: Povodí Vltavy.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: