aktualizováno 12. 3. 2008

Český Krumlov se prezentoval na veletrhu ITB Berlín

itb, zdroj: dan kintzl 12. března 2008

Jednoho z největších a nejvýznamnějších veletrhů cestovního ruchu na světě ITB Berlín se v minulém týdnu účastnila místostarostka Jitka Zikmundová a Daniel Kintzl z Infocentra Český Krumlov. Cílem služební cesty byla prezentace města Český Krumlov a jednání s konkrétními partnery i médii z oblasti cestovního ruchu v Evropě. Veletrh se konal od 5. do 9. března v Berlíně.
"Již několik týdnů před veletrhem jsme si začali domlouvat konkrétní schůzky se zástupci cestovních kanceláří, touroperátorů i zahraničních médií. Během veletrhu jsme prezentovali město Český Krumlov a jeho aktuální nabídku včetně připravovaných projektů. Kdo chce být úspěšný na poli cestovního ruchu, musí počítat s účastí na tomto veletrhu," vysvětlila místostarostka Zikmundová.
Cílem návštěvy a prezentace na veletrhu bylo oslovit například zástupce cestovních kanceláří, které by zapojily Český Krumlov do své nabídky či pozvat konkrétní novináře do Českého Krumlova a zprostředkovat jim pobyt, informace a inspiraci pro zajímavé reportáže, které by zaujaly budoucího návštěvníka a motivovaly ho k cestě. "Podařilo se nám oslovit několik konkrétních německých cestovních kanceláří a jejich zástupce pozvat na poznávací pobyt do Českého Krumlova. Jedna cestovní kancelář zařadí naše město do jejich katalogu již na tento rok," doplnil Daniel Kintzl.
Účast na podobných veletrzích slouží i k zjištění trendů v cestovním ruchu. "Potvrdili jsme si, že o město Český Krumlov je ve světě stále zájem. Přínosem je rovněž zjištění, které konkrétní trhy pro nás znamenají potenciál, který o Českém Krumlově zatím ještě neslyšel, a tudíž ho můžeme oslovit," podotkla místostarostka Zikmundová. Účast na veletrhu využila místostarostka rovněž k jednáním o další spolupráci se zahraničním zastoupením agentury CzechTourism a se zástupci českého velvyslanectví v Berlíně.
Pro odbornou veřejnost je ITB Berlín tou nejvhodnější příležitostí, jak se zviditelnit a setkat se s partnery z branže a dohodnout konkrétní obchody. "Pokud ale chcete jednat s cestovní kanceláří, musíte jí nabídnout již konkrétní program akcí na rok dopředu," uzavřel Kintzl. Pro běžnou veřejnost představuje návštěva veletrhu šanci, jak objevit svět během několika hodin.
Na letošním veletrhu ITB se prezentovalo více než 11 147 vystavovatelů ze 186 zemí světa. V loňském roce navštívilo veletržní haly v Berlíně na 177 154 návštěvníků. (jr)

Více informací o veletrhu ITB naleznete na stránkách www.itb-berlin.de

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: