aktualizováno 11. 3. 2008

Lesy města Český Krumlov likvidují následky vichřice Emma

11. března 2008

Společnost Lesy města Český Krumlov vyčíslila škody a zhodnotila situaci, kterou způsobila o prvním březnovém víkendu vichřice Emma. Z celkové lesní půdy o výměře asi 1350 ha, kterou společnost obhospodařuje, padlo Emmě za oběť zhruba 1300 kubíků dřeva. "Škody máme již sečteny. Nejvíce byla poškozena lokalita Dubík, kde padlo na 300 kubíků dřevin. V lokalitě "Nad Kostnicí" musíme zlikvidovat 250 kubíků polomu. Ostatní poškozená místa jsou roztroušena různě po okolí, bohužel řada z nich se nachází v náročně přístupném terénu, kam se s technikou budeme těžce dostávat," uvedl ředitel společnosti Bedřich Navrátil.
Necelý týden od větrné kalamity stihli zaměstnanci Lesů města zlikvidovat již na 350 kubíků polomů. Celkové škody mají v plánu odstranit nejpozději do konce května, ačkoli vyhláškou stanovený termín hovoří o červnu. "Rádi bychom těžbu polomů zlikvidovali dříve. Musíme počítat i s nebezpečím rozšíření kůrovce, proto pokud chceme tomuto riziku předejít, nesmíme ztrácet čas," doplnil ředitel Navrátil.
Vichřice Emma narušila již stanovené těžební plány společnosti pro rok 2008. Priority se nyní změnily a Lesy města musejí nejdříve odstranit škody, které vítr napáchal. "Současná situace na trhu se dřevem není bohužel nejšťastnější. Odbyt dřeva vázne a jeho cena během roku bude klesat," uzavřel Navrátil.
Pro veřejnost platí vstup do lesů pouze na vlastní nebezpečí, vyhlášení zákazu vstupu se nepředpokládá. (jr)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: