aktualizováno 29. 2. 2008

Ředitelství silnic a dálnic zamítlo přestavbu křižovatky na Špičáku

28. února 2008

Město Český Krumlov předložilo Ředitelství silnic a dálnic ČR rozsáhlý materiál o řešení frekventované křižovatky silnice I/39 s místní komunikací Třídy Míru u Špičáku. Projekt se týkal výstavby okružní křižovatky o průměru 32 metrů, úpravy místní komunikace, nových přechodů pro chodce, ochranných a směrových ostrůvků a dalších prvků. "Známe problematičnost této křižovatky a zabýváme se jí již několik let. Snažíme se dlouhodobě zlepšit průjezdnost v této lokalitě, zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy. Ředitelství silnic a dálnic, které má správu silnic první třídy ve své kompetenci, ale nezařadilo tuto akci do svého plánu investic," konstatuje starosta Českého Krumlov Luboš Jedlička.
Podle Ředitelství silnic a dálnic se výstavbou okružní křižovatky nesníží nehodovost v lokalitě. Užití okružní křižovatky je vhodné u čtyřramenných a víceramenných křižovatek. U tříramenných křižovatek typu T není podle vyjádření Ředitelství okružní křižovatka nejvhodnější náhradou. Výstavba okružní křižovatky silnic I/39 s Třídou Míru tak nebude zařazena do harmonogramu výstavby jednotlivých akcí až do roku 2013.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: