aktualizováno 6. 2. 2008

Vzdělávání strážníků městské policie Český Krumlov

Město Český Krumlov  připravilo pro strážníky městské police další možnost profesního vzdělávání. V doprovodu místního průvodce se první skupina strážníků vydala dnes, ve středu 6. února, na vzdělávácí prohlídku města Město Český Krumlov připravilo pro strážníky městské police další možnost profesního vzdělávání. V doprovodu místního průvodce se první skupina strážníků vydá dnes, ve středu 6. února, na vzdělávácí prohlídku města. Smyslem je informovat strážníky o aktuální turistické nabídce.

Ačkoli se sami pohybují na ulici každý den a znají město do detailu, oživení a prohloubení znalostí pro ně bude přínosem. "Je důležité, aby městská policie uměla poskytnout potřebný servis přímo na ulici a to jak místním obyvatelům, tak i turistům. Jsme specifické město, proto musí být strážník nápomocen ve všech situacích, které mohou nastat. Strážníci by po absolvování školení měli být schopni poskytnout nejen základní informace, jako například kudy se dostanu k zámku, ale budou mít vědomosti o otvíracích dobách či konkrétních expozicích. Strážník městské policie funguje jako vizitka města. Hlavní prioritou městské policie však i nadále zůstává bezpečnost a pořádek ve městě," uvedla místostarostka Jitka Zikmundová.

Do vzdělávacího projektu pro městkou policii se zapojily kromě místních průvodců ještě Egon Schiele Art Centrum, Státní hrad a zámek Český Krumlov a Pohádkový dům. Po absolvování prohlídek města projdou strážníci testem, který ověří jejich získané znalosti. Ti, kteří v testu obstojí, budou moci s rodinou navštívit jednu ze zmíněných expozic.

"Všichni strážníci se školení účastní mimo služební dobu, tedy ve svém volném čase. Za jejich doplňování vzdělání a dovedností jim patří velký dík," doplnila místostarostka Zikmundová.

Po první skupině strážníků se vydají na prohlídku města postupně všichni členové městské policie. Příští středu, 13. února druhá skupina a následující středu, 20. února, skupina poslední.
Členové městské policie se průběžně vzdělávají i v cizích jazycích. Od loňského roku navštěvují kurzy angličtiny.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: