aktualizováno 14. 11. 2007

Advent v Českém Krumlově

Advent v Českém Krumlově Všichni občané i návštěvníci Českého Krumlova se mohou těšit na bohatý adventní program a malebnou vánoční výzdobu. Slavnostně vyzdobené město bude všechny vítat již od kruhového objezdu u provozovny Nodes. Na příjezdových cestách do centra se před Vánoci rozsvítí světelné řetězy.
Většinu ulic v centru města oživí 110 vánočních stromečků s přírodními ozdobami od dětí z českokrumlovských základních škol a z Českého svazu žen. Na náměstí se první prosincovou neděli slavnostně rozsvítí velký vánoční strom od dceřinné společnosti Lesy města Český Krumlov s r.o. a krásný betlém. V ulicích nebude chybět decentní závěsná světelná výzdoba ve tvaru vloček a hvězd.
Vánoční stromy se objeví i na sídlišti Mír a Plešivec, menší pak na kruhovém objezdu v Domoradicích, u Ratolesti, u SUŠ školy sv. Anežky a na předzahrádce Prelatury. Světelné řetězy obalí i některé stromy na Ostrově, zastávce Špičák, parkovišti v Jelence a před městským úřadem. Vánoční výzdoba je každoročně doplňována a letos je na ni z rozpočtu města vyčleněno tři sta tisíc korun. Ozdobené stromky se budou instalovat po Mikuláši a světelné dekorace se rozsvítí o prvním adventním víkendu. "Věříme, že stejně jako v minulých letech se občané a podnikatelé připojí s vkusnou výzdobou domů i ulic," doplňuje místostarostka Jitka Zikmundová.
Během adventu přispěje k pohodové předvánoční atmosféře nejen výzdoba města, ale také tradiční adventní akce. Každý adventní víkend se bude na náměstí Svornosti konat Vánoční jarmark s nabídkou řemeslných výrobků a tradičního vánočního zboží. Městské divadlo uvede vánoční inscenace. První úterý v prosinci oslaví Český Krumlov patnáct let od zápisu do Seznamu světového dědictví UNESCO. Pátý prosinec bude na náměstí ve znamení mikulášské nadílky, dvanáctý pak poctou svaté Lucii. V bohatém programu adventních oslav nebude chybět ani Ježíškův poštovní úřad, charitativní bleší trh, Psí Vánoce, Medvědí Vánoce a vánoční prohlídky města a další zajímavé akce. Více informací o adventu v Českém Krumlově se dozvíte na internetových stránkách www.ckrumlov.cz/advent2007.


Advent v Českém Krumlově Neváhejte mne kontaktovat v případě zájmu o dodatečné informace. Uvítám Vaše náměty i připomínky. Průběžně aktualizované informace o městě Český Krumlov či o aktivitách Městského úřadu Český Krumlov sledujte na webových stránkách www.ckrumlov.cz.

Bc. Jitka Augustinová
tisková mluvčí

město Český Krumlov
kancelář starosty
náměstí Svornosti 1
Advent v Českém Krumlově Český Krumlov
E-mail: jitka.augustinova@mu.ckrumlov.cz
Tel.: +420 380 766 121
GSM: +420 602 491 448

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: