aktualizováno 26. 9. 2007

Svatováclavské slavnosti

Svatováclavské slavnosti ovládnou pošesté Český Krumlov Svatováclavské slavnosti ovládnou pošesté Český Krumlov od pátku do neděle. Poprvé bude jejich součástí Mezinárodní folklorní festival, takže s kvalitním českým, moravským i zahraničním folklorem se návštěvníci setkají na každém kroku. Při Svatováclavských slavnostech se ukáží v plném lesku také baráčníci, kteří slaví 85. výročí založení Sdružené obce baráčníků Vitoraz. Třídenní svatováclavský trh na náměstí bude lákat již od páteční desáté hodiny na rok od roku kvalitnější a bohatší sortiment. Zboží nabídne 40 řemeslníků z celé země, mezi nimiž nebude chybět kovář, kameník, tkadlec, řezbář, hrnčíř, sedlář, kteří kromě výrobků předvedou i jejich výrobu.
Na jarmarku bude možné vybrat nápadité a originální dárky případně už na Vánoce také z dřevěných výrobků, hraček, svíček, historického skla, oděvů, kožešin, suchých květinových vazeb či vánočních dekorací. Potěší občerstvení v 11 stáních, nebude nouze o koblížky, kremrole, koláče, staročeské trdlo, oříšky v cukru, turecký med, uzenářské specialitky, nakládané sýry a další staročeské dobroty. Kromě tance zahřeje i burčák a medovina.
Podrobné informace na www.ckrumlov.cz/svs2007.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: