aktualizováno 20. 4. 2007

Jarní úklid města končí, ale uklízet je třeba stále


Úklid města Podle postupu ručního čištění komunikací a chodníků zpracovaného odborem dopravy a silničního hospodářství MÚ a Služeb města Český Krumlov byly k 12. dubnu uklizeny tyto lokality ve městě:

  • tř. Míru od T. G. Masaryka, ul. Za Nádražím, Školní, Železniční (i v sídlišti), V Úvoze
  • ul. Vyšehraská, ul. Vyšehrad a navazující ul. Na Svahu až ke Trojici a chodníky kruhového objezdu Trojice
  • celé sídliště Mír, včetně vyčištění rygolů a propustků až ke Trojici
  • celé sídliště Vyšný, včetně ul. Dobrkovická a Polní s vyústěním pěšiny u žel. přejezdu Nádraží a vyčištění rygolu od autobusové zastávky směrem k žel. přejezdu Vyšný
  • chodník po Objížďkové, zvýšený chodník v Nemocniční a ul. Hřbitovní, kde se úklid opakoval před velikonocemi

Během úklidu v těchto úsecích bylo ručně naškrabáno (nakopáno), naloženo a odvezeno k 12. dubnu celkem 51,57 tuny materiálu.

  • čtvrť Nové Spolí (mezi rechlemi a Otavanem)
  • 17. dubna začaly úklidové práce ve čtvrti Horní Brána, konkrétně ul. Polská, Kaplická, Křížová, Pod Hrází, Šumavská, Stinná, Nové Domovy...

  • zbývá uklidit Dobrkovice, okrajové části Vyšného, Spolí
  • úklid bude pokračovat i na místech již uklizenýchPracovníci firmy Dunková vyčistili v rámci jarního úklidu Vnitřní město, Špičák, Plešivec I. a II., autobusové zastávky v okolí Vnitřního města, plochy parkovišť, chodník u ul. 5. května k rechlím

Úklid silnic po zimě: V týdnu od 1. do 8. 3. správa a údržba silnic (SÚS) provedla úklid u silnic II/157 směr Kaplice a II/160 směr Větřní. Úklid byl proveden ručně a od 16. do 20. 3. ještě zametacím strojem. Silnice I/39 Pod Kamenem a Chvalšinská byla uklizena 22. a 23. března.

Nutno konstatovat, že v současné době jsou některé již uklizené komunikace a chodníky v důsledku rozsáhlé stavební činnosti na komunikacích ve městě opět znečištěny. Proto město dohodlo pravidelné čištění v okolí staveb.
Např. SÚS od 13. 4. každý pátek strojově čistí silnice II/157 a II/160.

Po dokončení plošného jarního úklidu města bude prováděn již běžný úklid komunikací dle aktuální potřeby.
Za úklid komunikací za první čtvrtletí tohoto roku zaplatilo město 1,38 mil. Kč.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: