aktualizováno 18. 4. 2007

Opravy komunikací v Č. Krumlově

Opravy komunikací v Č. Krumlově Sanace Havraní skály - II. etapa nad chodníkem dokončena o velikonocích, tedy o tři týdny dříve oproti plánu. Firma se do Českého Krumlova vrátí opět v polovině září, aby do konce října dokončili zabezpečení skály na druhé straně komunikace.

Rekonstrukce Objížďkové silnice - pokračuje II. etapou od 16. dubna. Jde o 700metrový úsek od křižovatky s Rooseveltovou ulicí do křižovatky s odbočkou na Spolí, na nezbytně dlouhou dobu je zrušena autobusová zastávka na Horní Bráně, cestující využívají zastávku na Tavírně. Nákladní doprava nad 7,5 tun je nadále vedena po objízdných trasách přes Kájov - Hořice na Šumavě - Černou v Pošumaví - Frymburk a přes Kaplici-nádraží - Dolní Dvořiště - Vyšší Brod. Osobní vozidla a autobusy projíždějí vždy po polovině vozovky, přes den provoz řídí proškoleni pracovníci firmy, od 18 do 7 h semafory. Současně je řešen v této části chodník podél komunikace, chodci používají ulici Rožmberskou a Po Vodě.
Pozitivní je, že firma Skanska DS a. s., závod Č. Budějovice se snaží oproti původnímu plánu skončit práce na území města co nejdříve (původně do 18. 5.), pokračovat budou na Větřní.

Mezi 16. a 18. dubnem vyměnili pracovníci Služeb města Český Krumlov za provozu dřevěnou mostovku na mostě u pivovaru.

Pokračuje oprava opěrné zdi silnice II/157 (směr Kaplice) a oprava mostu u DDM plánovaná do 15. června (slíbeno zkrácení termínu).

Rekonstrukce Porákova mostu - uzavírka byla naplánována od 2. května na 37 týdnů, možná Jihočeský kraj její začátek posune. Po dobu jeho uzavření bude sloužit k vyjetí z města od Větřní a Kaplice na České Budějovice a Kájov mostní provizorium vedené ze silnice Pod Kamenem do bývalého areálu Ambit a ulici Pod Skalkou. Provoz ve směru na Kaplici a Větří bude veden jednosměrně vždy po polovině Porákova mostu za omezení rychlosti. Nákladní doprava nad 13 t bude odkloněna.

O všech akcích budeme nadále průběžně informovat ve zpravodaji, denním tisku, rozhlase, TV.
Aktuální informace - www.ckrumlov.cz/doprava či na www.ckrumlov.cz v sekci Občan a v části Aktuality.
Informace k uzavírkám a dopravním omezením poskytne vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hála na tel. 380 766 500.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: