aktualizováno 20. 3. 2007

Začne rekonstrukce Objížďkové silnice

Rekonstrukce Objížďkové silnice, zdroj: Archiv MěÚ Od dubna do konce června opraví firma Skanska DS a. s., závod Č. Budějovice silnici II/160 - Objížďkovou. Do zkvalitnění silničního provozu a zvýšení bezpečnosti dopravy zde investuje Jihočeský kraj téměř 28 miliónů korun. Rekonstrukce komunikace pochopitelně zkomplikuje situaci řidičům. S ohledem na plynulost dopravy a stav vedlejších silnic budou pro nákladní automobily nad 7,5 tuny vyznačeny objízdné trasy. První povede přes Kájov - Hořice v Pošumaví - Černou v Pošumaví - Frymburk. Druhá trasa bude směřovat přes Kaplici-nádraží - Dolní Dvořiště - Vyšší Brod. Osobní vozidla a autobusy budu projíždět vždy po polovině vozovky, přes den bude provoz řízen proškolenými pracovníky firmy, od 18 do 7 h semafory. Součástí rekonstrukce jsou i autobusové zastávky, které v té době budou přesunuty. Po celé trase silnice bude zajištěn pohyb chodců. Při příznivém počasí a při práci od 7 do 18 h i o víkendech by měla akce na území města skončit za 57 dnů a pokračovat úsekem Č. Krumlov, Plešivec - Větřní.

Oprava je rozdělena do 4 navazujících etap dlouhých přibližně pět set až sedm set metrů (5. se už týká úseku Č. Krumlov - Větřní), opraveno bude celkem 36 848 m2 vozovky. Práce v I. části od bowlingu u divadla ke křižovatce s Rooseveltovou ulicí mají začít 2. dubna. Spolu s IV. etapou jde o úsek dlouhý 4,3 km, na němž bude použita technologie recyklace za studena. Po dokončení II. etapy, sahající do poloviny křižovatky silnic Objížďková, Tavírna a Pod Sv. Duchem, bude zahájena rekonstrukce Porákova mostu rovněž hrazena krajem, jíž bude předcházet měsíční stavba provizorního mostu.

Prosíme občany - pěší i řidiče - o opatrnost a trpělivost během náročné opravy této důležité komunikace.
Aktuální informace naleznete na www.ckrumlov.czv sekci Občan, v denním tisku, případně je poskytne Miroslav Hála na tel. 380 766 500.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: