aktualizováno 21. 9. 2006

Král Kambodže navštívil Český Krumlov

Ve středu 20. září odpoledne přiletěl do Č. Krumlova 53letý král Kambodže, Jeho Veličenstvo Norodom Sihamoni. Jeho návštěva byla velkou událostí i proto, že král žil 13 let v Československu a česky hovoří dokonale.

V předvečer jeho návštěvy na jihu se slavnostní večeře, kterou na počest kambodžského krále uspořádal prezident republiky, jako jediní zástupci regionu zúčastnili hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník a starosta Č. Krumlova JUDr. František Mikeš.

.. .. ..

Na krumlovském zámku se ve středu král setkal s představiteli kraje a města. Po projevech dr. Zahradníka a dr. Mikeše v Zrcadlovém sále pozdravil vzácný host pozvané významné osobnosti. Vyjádřil radost z návštěvy České republiky a našeho města, které si pamatuje ze svých dětských let. "Léta jsem studoval ve vaší krásné zemi a prožil jsem tu nezapomenutelné chvíle svého života. Jihočeský kraj je nesmírně bohatou pokladnicí kulturních a uměleckých skvostů. Hosté celého světa se obdivují nejen těmto pokladům, ale také malebné jihočeské krajině. Mým přáním je, aby se naše dnešní setkání stalo symbolem vzájemné úcty a touhy po porozumění. Věřím v přátelství mezi našimi národy. Já sám jsem dítětem narozeným z vazeb mezi našimi dvěma národy. Přeji vašemu kraji a městu mnoho štěstí a trvalý rozkvět. Ještě jednou vám velice děkuji," řekl král perfektní češtinou. Po předání darů - za Č. Krumlov historického renesančního skla - představili hejtman a starosta jednotlivé zástupce různých oblastí života. Maškarní sál a vybrané divadelní kostýmy a propriety z fundusu barokního divadla přiblížil králi kastelán zámku PhDr. Pavel Slavko. Z čestné lóže barokního divadla zhlédl král představení Tři podoby barokního baletu. Poté se s doprovodem vydal na procházku a občerstvení do zámecké zahrady.

.. .. ..

Návštěva kambodžského krále je pro Krumlov velkou poctou, neboť se stal kromě Prahy jediným městem v republice, do něhož Norodom Sihamoni při svém pobytu zavítal. "Už hodně dlouho jsem tady nebyl, tak jsem nesmírně šťastný, že se tu nacházím. Je to pro mne velice silný zážitek," prohlásil v Č. Krumlově.

.. ..

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: