aktualizováno 18. 9. 2006

Partnerská města upevňovala vztahy

Setkání partnerských měst se po čtyřech letech uskutečnilo 9. a 10. září v Č. Krumlově, neboť každoročně tuto akci pořádá jedno z nich. Z partnerských měst - německého Hauzenberku, rakouského Vöcklabrucku, slovinského Slovenj Gradce - přijely třicetičlenné skupiny se zástupci radnice, hudebníky, sportovci a postiženými. Jejich pozitivní dojmy z města a bohatého programu znásobil Den s handicapem, do kterého se jejich postižení zapojili.

.. .. ..

Zdraví sportovně založení účastníci změřili síly ve dvou disciplínách. V ZŠ Za Nádražím se v sobotu dopoledne prosadili ve volejbalu Slovenjgradčtí, druzí byli Hauzenberští a třetí místo zbylo na Vöcklabrucké. Odpolední závody na raftech připravili členové Vodní záchranné služby ČČK MS Č. Krumlov. Čtyřčlenná smíšená družstva absolvovala travers přes řeku, střílela ze vzduchovky, zdolávala Benešův most po provazovém žebříku a síti, bojovala v páce, čepovala a "likvidovala" pivo, šplhala na umělou horolezeckou stěnu.V těchto disciplínách zazářili Krumlovští. Za povzbuzování mnoha diváků zvládli domácí soutěžící závod suverénně v nejkratším čase, druhý byl Slovenj Gradec, třetí Vöcklabruck.

.. .. ..

Večerní vyhodnocení a předání cen v Tornádu dalo možnost starostům těchto měst ocenit velmi vydařené setkání i skvělý Den s handicapem. Kiwanis klub, hlavní pořadatel Dne s handicapem, obdržel od zahraničních měst šeky s celkem 18 000 Kč, Český Krumlov přidal k 95 000 Kč z rozpočtu ještě 28 600 Kč. Příštího setkání partnerských měst se za rok ujme Hauzenberk.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov