aktualizováno 17. 5. 2006

Vodní záchranáři školili českokrumlovské strážníky

Patnáct hodin strávili příslušníci Městské policie Č. Krumlov s členy krumlovské vodní záchranné služby ČČK při kurzu nácviku základních činností v krizových situacích. Strážníci absolvovali dvoudenní výcvik v ovládání plavidel a v záchraně tonoucích na divoké a klidné vodě, zdokonalili se v poskytování první pomoci, vyhledávání osob v terénu a dalších oblastech souvisejících se zajištěním bezpečnosti občanů a zvyšujícího se počtu turistů ve městě.

Vodní záchranáři školili českokrumlovské strážníky

Po výcviku v bazénu i ve Vltavě s použitím záchranných pomůcek a izolačních obleků se strážníci přesunuli na Lipno, kde 16. a 17. května kurz končí závěrečnými zkouškami.

Kurz vodní záchrany a činnosti v krizových situacích je určen dobrovolným hasičům, hasičským záchranným sborům, pedagogickým pracovníkům, provozovatelům campů a půjčoven plavidel, vedoucím vodáckých táborů a dalším zájemcům. Je vždy takzvaně ušitý na míru s ohledem na schopnosti jednotlivých účastníků tak, aby každý zvládl záchranu podle svých možností. Finančně ho formou grantu podpořilo ministerstvo obrany.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov