aktualizováno 20. 4. 2006

Zahájení hlavní kulturní a turistické sezóny
Umění nad městem
Kouzelný Krumlov

I když město Č. Krumlov už patří k místům vyhledávaným turisty a návštěvníky celoročně, hlavní kulturní a turistická sezóna začíná 1. dubna zpřístupněním státního hradu a zámku. A letos počtvrté se o měsíc později uskuteční organizované zahájení sezóny pro pobavení občanů města. Víkend 29. a 30. dubna bude bohatý na nevšední zážitky.

Ke tradičním hlavní sezónu startujícím akcím patří vernisáž v Mezinárodní galerii keramické tvorby v zámeckých Václavských sklepích. V sobotu se otevřou dokonce další tři výstavy - Umění nad městem v Máselnici na zámku, Zastavení času, autor Č. Krumlov v Městské galerii na Prelatuře a Umění ve městě v International Art Studiu na Fortně. Umělecký happening je naplánován na 14 h na náměstí Svornosti s vypuštěním 2 000 balónků. Každý ponese pozdrav a dílko některého ze stovky umělců z celého světa i informacemi o otevřené náruči Č. Krumlova. Další originály jsou součástmi otevřených výstav.

Přijďte i vy, občané našeho krásného města, i vy, kteří se chystáte Č. Krumlov navštívit, a vyprovoďte 2 000 balónků s poselstvím do širého světa.

Příjemný víkend dále pokračuje programem Kouzelný Krumlov. Neděle se rozvine "dovesela" pro ty, kdož přijdou do pivovarských zahrad. Od 16 h tam začíná dětské čarodějnické odpoledne naplněné přitažlivými aktivitami i pro dospělé, včetně opékání buřtů, čarodějnickým rejem, soutěží o nejlepší čarodějný ohoz a spoustou zábavy. Májová zahradní slavnost a slet čarodějnic startuje v 18 h a přinese muziku, hry, tanec, soutěž o cenu Hadr number one. Nebude chybět společně zdobení a stavění máje, bigbeatová muzika, čarodějnický rej i pálení čarodějnic - a závěrečný ohňostroj.

Zahájení hlavní kulturní a turistické sezóny

Nenechte si ujít báječný start do lepších časů a přijďte se pobavit dle své chuti.

Organizátoři Kouzelného Krumlova - město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov o.p.s., Českokrumlovský rozvojový fond spol. s r.o.
Umění nad městem - Agentura českého keramického designu, Cultural Exchange and Investigation, International Art Studio, Wolfgang Luh, město Český Krumlov

Partneři: Pivovar Eggenberg, Základní umělecká škola v Č. Krumlově, Divadelní klub Českokrumlovské scéna, Pionýrský oddíl Luna a Medvídci z Horní Plané, Schwan Cosmetics CR, s.r.o.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov