aktualizováno 10. 4. 2006

Krumlovským hastrmanem se stal domácí Jan Fyrbach

Putovní pohár starosty Č. Krumlova si ze sobotního veřejného závodu v ploutvovém plavání Krumlovský hastrman odnesl 25letý Jan Fyrbach z Vodní záchranné služby ČČK MS Č. Krumlov. Zkusit štěstí a svou fyzičku mohli ve Vltavě odvážní od 15 let v neoprenu s ploutvemi, maskou, šnorchlem se startem i cílem v Městském parku. Kromě českých vodních záchranářů se soutěže zúčastnili i záchranáři z Rakouska a Německa, celkem 28 závodníků v pěti kategoriích.

Dívky a chlapce od 15 do 18 let čekalo 500 m, muži a ženy do 40 a muži nad 40 let zdolávali trasu 1,5 km, přičemž prvních několik desítek metrů museli všichni bojovat proti dravému proudu, jehož překonání některé stálo mnoho sil. Vůbec nešlo o příjemné koupání - voda měla jen 3 oC, vzdali ale jen tři chlapci a plavec do 40 let.

Součástí odpoledne se záchranáři, které přilákalo hodně diváků, byla i ukázka vyhledávání utonulého psem, možnost zastřílet si na trenažeru či prosvištět na závěsu po laně z Hotelu Růže přes Vltavu do parku. Kdo přišel, odnesl si hodně poznatků a nových informací.

Akci pořádala Vodní záchranná služba ČCK MS Č. Krumlov a Pro-sport ČK v rámci Setkání modrých baretů.

Krumlovským hastrmanem se stal domácí Jan Fyrbach

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov