aktualizováno 28. 3. 2006

Stav na Polečnici a Vltavě

Po pondělním vyhlášení II. stupně povodňové aktivity na toku Polečnice v 17 h, kdy hladina dosáhla výšky 130 cm, se voda v Č. Krumlově ještě zvedla. Třetího stupně bylo na Polečnici dosaženo v 18.40 h, vyhlášen byl v 19.30 (od 20.45 do 22.30 na 167 cm). Vodu přetékající večer přes starou dobrkovickou cestu na Chvalšinskou silnici u Grafitového dolu zastavila bariéra z pytlů s pískem, takže hlavní tah na Lipno byl s omezením rychlosti na 30 km neprodleně zprůjezdněn.

Služby města dovezly do Dobrkovic ještě další pytle a byly připraveny na požádání občanů vyjet s dalšími. Městská policie situaci nepřetržitě monitorovala, policie, jednotka hasičů města, silničáři byli připraveni. K dispozici byla na místě technika na případné uvolnění toku Polečnice, ale nebylo třeba ji použít.

V současné době je Polečnice v toku, došlo k zatopení několika zahrádek. Výška hladiny je 128 cm.

Vltava ve vnitřním městě vystoupala v pondělí v 19.30 h na 50 cm. Na Parkán a do Rybářské ulice nakonec nebylo nutné transportovat pytle - občané byli vyrozumění, že budou dovezeny v případě potřeby na požádání. Vltava se ale uklidnila, její nynější hladina je na 38 cm. Vzhledem k dešti je ale třeba počítat ze změnami během dne.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov